Menu

Ważna zmiana w licencjach multi-user oraz maintenance plan

zmiany w licencjach autodesk multi user maintenance plan

Kategoria: Pomoc techniczna, Tagi: , ,

Autodesk szykuje duże zmiany w licencjach multi-user oraz maintenance planach. Jeśli planujesz zakup lub odnowienie – PRZECZYTAJ KONIECZNIE!


Ważna zmiana w licencjach Autodesk

Od 7 maja 2020 r. Autodesk wprowadza oprogramowanie oparte na użytkownikach, a wycofuje oprogramowanie związane z numerami seryjnymi. Przejście z licencji z planem obsługi (Maintenance Plan) lub subskrypcji dla wielu użytkowników (licencje sieciowe Multi User) na nowe licencje oparte na nazwanych użytkownikach przyniesie korzyści teraz i w przyszłości. Oznacza to:

  • uzyskanie wglądu w dane na temat użytkowania programu;
  • brak konieczności zarządzania własnymi serwerami licencji lub śledzenia anonimowych numerów seryjnych;
  • dedykowany dostęp do oprogramowania dla wszystkich nazwanych pracowników, którzy go potrzebują;
  • dostosowaną pomoc techniczną i materiały szkoleniowe oparte na uzyskanych informacjach.

Poniżej przedstawiono opis przejścia na model nazwanych użytkowników (Single User) oraz informacje o wpływie, jaki może to mieć na twoje licencje programów Autodesk.

  • Od 29 lutego 2020 r. nie będziemy oferować nowych dwu- ani trzyletnich subskrypcji dla wielu użytkowników (Multi User). Aktualni posiadacze subskrypcji dla wielu użytkowników, którzy powinni odnowić je do 29 lutego 2020 r. lub później, ale mogą nabyć odnowienie tylko na 1 rok.
  • Od kwietnia 2020 r. dostępne będzie ostatnie wydanie pakietów programów Autodesk Product Design Suite, AutoCAD Design Suite, Factory Design Suite, Plant Design Suite, 3ds max Entertainment Creation Suite, Maya max Entertainment Creation Suite,…. po którym nie będziemy już udostępniać żadnych kolejnych wersji ani aktualizacji. Co więcej, od 16 kwietnia 2020 r. nie będziemy też oferować odnowień pakietów Design i Creation Suite.
  • Od  7 sierpnia 2020 7 maja 2020 r. nie będziemy oferować nowych rocznych subskrypcji dla wielu użytkowników.
  • Od 7 MAJA 2021 r. NIE BĘDZIEMY ODNAWIAĆ PLANÓW OBSŁUGI (Maintenance Plan.
  • Od 7 SIERPNIA 2021 r. NIE BĘDZIEMY ODNAWIAĆ SUBSKRYPCJI DLA WIELU UŻYTKOWNIKÓW (Multi User).

 

Aby poznać wpływ tych działań na ceny oraz inne opcje, kliknij tutaj.

 

Klientów z licencjami Multi User i licencjami wieczystymi z aktywną usługą Maintenance Plan zapraszamy do kontaktu. Indywidualnie przedstawimy ofertę pozwalająca na dalsze używanie aktualnych wersji programów Autodesk i korzyści wynikające ze zmiany sposobu licencjonowania.

 

Kontakt do działu handlowego: 71 3471041 lub znajdź swojego handlowca.

 

Źródło: Autodesk