Menu

V-Ray – pytania i odpowiedziKategoria: Grafika 3D, Tagi:

Prezentujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące V-Ray. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytanie – zachęcamy do korzystania z formularza zapytania. Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji.

W zeszłym roku kupiłem w PCC Polska program Autodesk 3ds Max 2012 z subskrypcją oraz silnikiem renderującym V-Ray 2.0. W ramach subskrypcji pobrałem i zainstalowałem Autodesk 3ds Max 2013. Kupiony wcześniej V-ray nie działa z tą wersją. Czy muszę kupić upgrade dla V-Ray’a?

Nie musi Pan dokonywać żadnych dodatkowych zakupów. Wystarczy, że zaloguje się Pan na stronie www.chaosgroup.com i pobierze wersję V-Ray’a odpowiadającą Pana aktualnej wersji 3ds Max.


Zaktualizowałem swojego V-Ray 1.5 do 2.0. Czy muszę kupić nowy klucz USB?

Nie ma potrzeby zakupu nowego klucza. Aczkolwiek może zdarzyć się, że stary klucz USB będzie wymagał aktualizacji oprogramowania. W tym celu proszę skontaktować się z pomocą techniczną PCC Polska.


Posiadam pływającą licencję 3ds Max NLM i jedną licencję V-Ray. Czy przesiadając się na inne stanowisko, mogę przełączyć klucz USB z licencją V-ray na stanowisko na którym aktualnie pracuje? Czy jest to legalne?

Jest to legalne i zgodne z umową licencyjną.


Kupiłem u państwa V-ray’a. Po zainstalowaniu i uruchomieniu 3ds Max’a pojawia się komunikat o błędzie licencji V-Ray. Co może być tego przyczyną?

W przypadku błędu licencji, najczęstszą przyczyną jest błąd w programowaniu klucza USB. Problem należy zgłosić do działu pomocy technicznej PCC Polska. ChaosGroup jeszcze tego samego lub następnego dnia roboczego wysyła nowy plik do programowania klucza. Procedura jest prosta i klient jest w stanie wykonać ją samodzielnie.


Mam bardzo skomplikowaną i obszerną scenę do wyrenderowania w silniku V-ray. Gonią mnie terminy a rendering jednego ujęcia może potrwać wiele godzin, a nawet dni. Mam jeszcze klika mocnych komputerów w biurze, czy można je zaprzęgnąć do wspólnego renderingu jednej sceny, aby skrócić czas oczekiwania?

Jest taka możliwość. Komputery muszą być połączone w sieci. Na komputerach wspomagających rendering powinien być zainstalowany program Vray spawner oraz 3ds Max nie wymagający aktywacji.


Skontaktuj się z nami