Menu

Uruchom produkty Autodesk z rodziny Flame na platformie chmury Amazon Web Service!

Uruchamianie Flame Family - Autodesk

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Rodzina produktów Autodesk Flame działa teraz na Amazon Web Services (AWS).


Autodesk Flame

Flame on the cloud debiutuje w aktualizacji Autodesk Flame, Flare i Flame Assist, wraz z ulepszonymi przepływami pracy z HDR i animacją.


Uruchamianie Flame Family w chmurze 13 kwietnia 2022 r. firma Autodesk ogłosiła, że klienci mogą uruchamiać produkty z rodziny Flame na platformie chmury Amazon Web Service (AWS). Dzięki Flame w chmurze klienci mogą korzystać ze skalowalnego, bezpiecznego środowiska z szerokim wyborem usług obliczeniowych i przechowywania danych.


„W ramach naszych nieustających wysiłków na rzecz wspierania opartego na chmurze ekosystemu produkcyjnego dla branży mediów i rozrywki, nasz zespół inżynierów ściśle współpracował z AWS i integratorami systemów, aby zapewnić artystom alternatywę dla pracy z Flamem za pośrednictwem lokalnych stacji roboczych” – powiedział Steve. McNeill, dyrektor ds. inżynierii w firmie Autodesk. „Artyści mogą teraz korzystać z Flame’a w chmurze AWS, pomagając zespołom w skalowaniu pojemności w trudnych czasach bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu. Praca w chmurze dodatkowo wspiera bezproblemową współpracę ze zdalnymi artystami, ponieważ rozproszone po całym świecie zespoły mają za zadanie zarządzać coraz bardziej złożonymi produkcjami”.


Aktualizacje w wydaniu Flame obejmują:

Flame on AWS: Rodzina produktów Autodesk Flame w chmurze AWS. Artyści mogą łączyć się z Flame za pomocą rozwiązań takich jak oprogramowanie pulpitu zdalnego Teradici® CAS przy użyciu technologii PCoIP®. Równolegle rozproszone rozwiązania do przechowywania plików zbudowane z WEKA, umożliwiają artystom bezpieczne przechowywanie i odtwarzanie ujęć w czasie rzeczywistym.

Ulepszony edytor animacji: Przeprojektowany panel edytora animacji zapewnia artystom wzbogacony przepływ pracy do manipulowania krzywymi. Bardziej intuicyjne kadrowanie i filtrowanie krzywych, udoskonalenia dostrajające wybór punktów na złożonych wykresach oraz uproszczona terminologia w rozwijanych menu i przyciskach.

Ulepszony interfejs użytkownika HDR: Aby obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na przepływy pracy HDR, nowe ustawienie optymalizuje interfejs użytkownika (UI) Flame’a na monitorach HDR, pozwalając artystom korzystającym z lokalnych stacji roboczych na dokładne przeglądanie i manipulowanie obrazami. Artyści mogą teraz oglądać obraz i interfejs tła razem w wierności HDR na monitorach obsługujących HDR.

Wsparcie Apple M Series: Kompatybilność z urządzeniami Apple M Series za pośrednictwem Rosetta 2 oferuje nowe opcje sprzętowe i lepszą wydajność dla artystów.

Więcej możliwości: Artyści mogą uruchomić rodzinę produktów Autodesk Flame w Rocky Linux 8.5 i cieszyć się zaktualizowanymi formatami RAW z kamer, takimi jak RED, Blackmagic RAW i Sony X-OCN z kamer VENICE 2 6K i 8K.

Najnowsza aktualizacja Flame, Flare i Flame Assist jest teraz dostępna bez dodatkowych kosztów dla subskrybentów Flame Family.


Flame Family FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania o Flame w chmurze:

1. Czym jest Flame w chmurze?

Flame w chmurze  to nowy sposób, w jaki klienci firmy Autodesk mogą korzystać z produktów z rodziny Flame rodziny produktów. Flame Family w wersji 2023 będzie działać na platformie chmurowej AWS (Amazon Web Services), dzięki czemu Flame będzie bardziej elastyczny i skalowalny niż kiedykolwiek wcześniej.

2. Kiedy będzie dostępny Flame w chmurze AWS?

Możliwość wdrożenia Flame’a w chmurze AWS zostanie udostępniona 13 kwietnia 2022 r, wraz z wydaniem wersji Flame Family 2023.

3. Czy Flame on the cloud to nowa oferta produktowa?

Nie, Flame on the cloud nie jest nową ofertą produktową ani zmodyfikowaną wersją Flame. Tak jak Flame może być uruchamiany na systemach Linux i macOS, chmura jest kolejnym miejscem, w którym można wdrożyć Flame, ze wszystkimi narzędziami i przepływami pracy, które klienci już znają.Należy pamiętać, że wersja 2023 Flame Family nie będzie działać w systemie CentOS 8.2. Artyści mogą uruchamiać produkty z rodziny Flame na systemie Rocky Linux 8.5.

4. Jakie są korzyści dla klienta wynikające z wykorzystania chmury?

Wykorzystanie Flame’a w chmurze umożliwia użytkownikom dodawanie i usuwanie mocy obliczeniowej w nagłych przypadkach, bez konieczności dodawania dodatkowego sprzętu w jego siedzibie. Dzięki działaniu w chmurze artysta z dowolnego miejsca może bezpiecznie połączyć się z i Flame i w krótkim czasie rozpocząć pracę nad swoim projektem. Wykorzystanie chmury daje też artystom dostęp do nowoczesnego sprzętu o dużej mocy bez konieczności ponoszenia kosztów jego zakupu.

5. Jakie są korzyści dla klienta wynikające z wykorzystania chmury?

Wykorzystanie Flame’a w chmurze umożliwia użytkownikom dodawanie i usuwanie mocy obliczeniowej w nagłych przypadkach, bez konieczności dodawania dodatkowego sprzętu w jego siedzibie. Dzięki działaniu w chmurze artysta z dowolnego miejsca może bezpiecznie połączyć się z i Flame i w krótkim czasie rozpocząć pracę nad swoim projektem. Wykorzystanie chmury daje też artystom dostęp do nowoczesnego sprzętu o dużej mocy bez konieczności ponoszenia kosztów jego zakupu.

6. W jaki sposób Autodesk wspiera klientów?

Podobnie jak w przypadku instalacji Flame na komputerach lokalnych, Autodesk udostępni klientom specjalne pakiety Flame Flame Family, które klienci będą mogli zainstalować i wdrożyć w chmurze AWS, np. system operacyjny Linux, DKU, instalatory aplikacji oraz dokumentację wyjaśniającą proste konfiguracje referencyjne i podstawowe najlepsze praktyki. Autodesk będzie udzielać pomocy w kwestiach związanych z oprogramowaniem, ale nie będzie w stanie zapewnić pomocy lub wskazówek dotyczących konfiguracji, ponieważ wytycznych, ponieważ wdrożenia chmury różnią się znacznie w zależności od przepływu pracy i instalacji.

7. Które produkty z rodziny Flame obsługują stanowiska w chmurze?

Programy Autodesk Flame, Flare, Flame Assist i Burn obsługują stanowiska w chmurze. Wdrażanie produktów Flame Family w chmurze AWS będzie się odbywało według tego samego modelu licencjonowania, co w przypadku produktów dostępnych w siedzibie firmy.

8. Która wersja produktów Flame Family obsługuje wdrażanie w chmurze?

Flame Family 2023 jest pierwszą wersją, która została włączona w chmurze. Nie zaleca się korzystania z wcześniej wydanych wersji oprogramowania, ponieważ firma Autodesk wprowadziła zmiany w oprogramowaniu w celu obsługi wdrożenia w chmurze.

9. Czy program Flame będzie działał na platformach chmury obliczeniowej innych niż AWS?

Oprogramowanie Autodesk Flame zostało przetestowane na platformie AWS. Klienci, którzy chcą wdrożyć Flame z innym dostawcą usług w chmurze powinni skontaktować się ze swoim partnerem handlowym lub SI.

10. Jakie rozwiązania w zakresie zdalnej łączności i przechowywania danych zaleca firma Autodesk?

Bezpieczna łączność zdalna jest realizowana za pomocą oprogramowania Teradici CAS remoting, wykorzystującego technologię PCoIP. W zależności od wymagań produkcyjnych klientów (format, rozdzielczość, szybkość klatek, rozmiar projektu itp.), w chmurze AWS dostępne są różne rozwiązania w zakresie przechowywania danych w chmurze AWS. Aby zapewnić sprawny przebieg pracy, firma Autodesk ściśle współpracowała z Weka.IO. Zapewniło to płynną obsługę workfolw-ów i workload-ów związanych z Flame Family.

11. Jakie są koszty związane z uruchomieniem Flame w chmurze AWS?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów licencjonowania, ponieważ użytkownicy końcowi muszą korzystać z istniejących licencji name-user lub licencji dla single-user Flame Family, aby włączyć Flame w chmurze. Koszty związane z AWS, oprogramowaniem do zdalnej łączności, pamięcią masową, siecią itp. mogą się różnić w zależności od typu wymaganej instalacji, czasu trwania, pamięci masowej i potrzeb obliczeniowych.

12. W jaki sposób klienci mogą monitorować swoją pracę podczas korzystania z usługi Flame to the cloud?

Monitorowanie w chmurze AWS odbywa się za pomocą interfejsu NDI (Network Device Interface) zamiast interfejsu HDMI/SDI. HDMI/SDI.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj nas!