Menu

Import / eksport palet narzędzi w programie AutoCAD LT – TIPS & TRICKS

Przy powtarzalnej pracy, w której często wykorzystujesz bloki w AutoCAD i określone elementy, warto stworzyć sobie własną paletę narzędzi. Sprawdź jak możesz ją utworzyć w programie AutoCAD LT.


Palety narzędzi to miejsce, w którym możesz przechowywać bloki i niestandardowe elementy

Jest to bardzo przydatna funkcja, w momencie gdy korzystasz z tych samych bloków w AutoCAD, praca jest powtarzalna, stosujesz różne style kreskowania itp.

Jak wywołać paletę narzędzi? Naciśnij CTRL + 3

Znajdziesz tutaj m.in. śruby pasowane, symbole spoin, nakrętki, strzałki, schematy blokowe, przyciski, symbole poziomu, złącza i wiele innych. Standardowe grupy palet w programie AutoCAD LT to: Opisy, Architektoniczne, Mechaniczne, Elektryczne, Budowlane, Struktury, Kreskowania i wypełnienia, Tabele, Przykłady użycia narzędzia i Linie odniesienia. Będąc podwykonawcą projektu często narzucany jest z góry standard projektu, np. bloki, sposoby wymiarowania, wspólna biblioteka elementów.


W jaki sposób zaimportować lub wyeksportować paletę narzędzi?

1. W karcie ZARZĄDZAJ w panelu USTAWIENIA wybierz PALETY NARZĘDZI

AutoCAD LT Palety Narzędzi

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na paletę narzędzi, którą chcesz importować lub eksportować i wybierz odpowiednie polecenie.

AutoCAD LT import Palety Narzędzi


3. Aby wyeksportować wszystkie grupy palet wystarczy oknie GRUPY PALET kliknąć prawym przyciskiem myszy w niebieską strzałkę.

UWAGA:
– Paleta narzędzi zapisywana jest w formacie XTP,
– Grupa palet zapisywana jest w formacie XPG.

AutoCAD LT eksport palet narzędzi
 

 

Autor: Jakub Piwowar | PCC Polska