Menu

Studio Passion Pictures i ShotGrid w ich pracy

Studio Passion Pictures i ShotGrid w ich pracy

Kategoria: Pomoc techniczna - grafika 3D i wizualizacje, Tagi: ,

Poznaj historie klientów korzystających na co dzień z programu ShotGrid i zobacz zmienia to ich workflow!


ShotGrid w zarządzaniu produkcją

Firma produkcyjna Passion Pictures (www.passion-pictures.com) koncentruje się na opowiadaniu historii w ramach filmów fabularnych, telewizyjnych, reklamowych oraz mieszanych mediów AR/VR. Jedną z głównych ofert studia jest animacja, nad którą czuwa szef działu CG, Jason Nicholas, sam określający się jednak jako pracownik Passion Pictures. Dołączył do firmy blisko 20 lat temu, mając za sobą doświadczenie w designach produktowym i przemysłowym, 3D, a także grafice komputerowej. Jego grupa zajmuje się przede wszystkim reklamami i krótkimi formami, a także często służy jako kreatywny partner dla klientów, którzy chcą mieć swój wkład w historię i projekt. Poniżej rozmowa z Jasonem, który opowiada więcej o Passion Pictures, gdzie ShotGrid pasuje do przepływu pracy w studiu oraz o potencjale zwiększonej wirtualizacji.

Passion Pictures studio i ShotGrid w ich pracy 1


⚪ Jak wygląda wasz dzień pracy?

Realizujemy różnorodne projekty, od dużych animacji poklatkowych po pełne prace CG. Nasz dzień pracy różni się w zależności od projektu, ale jedną stałą jest śledzenie nowych technologii. Staramy się łączyć kreatywność z najnowszymi osiągnięciami technicznymi, zawsze starając się być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży. Na przykład w zeszłym roku zajęliśmy się renderowaniem w chmurze, a ostatnio podjęliśmy wiele prac związanych z mobilnym VR, w tym pracę z Google Spotlight Stories.

Przed ShotGrid używaliśmy autorskiego narzędzia, które napisaliśmy, ale było ono płaskie i liniowe. Obecnie możemy łączyć się z powiązanymi elementami i przeglądać dane na wiele różnych sposobów. Nadaje to nieosiągalnej dotąd głębi.


⚪ Dlaczego akurat ShotGrid?

O ShotGrid usłyszeliśmy ustnie i używamy go już od jakiegoś czasu – co najmniej od dziesięciu lat. Uważam, że sposób, w jaki ShotGrid się rozwinął jest świetny i teraz używamy go jako naszego głównego narzędzia do śledzenia.

Staramy się, aby współpraca między naszymi biurami w Londynie i Barcelonie była jak najbardziej płynna – ShotGrid w tym pomaga.

W tej chwili około 120 członków zespołu korzysta Passion Pictures z ShotGrid w przekroju całej produkcji. Podczas pracy nad jednym z ostatnich zdjęć, VFX Supervisor będąc poza studiem, mógł wprowadzać notatki i dane dotyczące zdjęć bezpośrednio do ShotGrid – dla artystów w studio.

Passion Pictures i ShotGrid w ich pracy kadr z animacji


⚪ A co z bezpieczeństwem?

Nasze dane są bezpiecznie przechowywane w Londynie, a artyści mają zdalny dostęp do maszyn za pośrednictwem klienta RGS HP lub klienta Zero. Oznacza to, że nasze dane nie są przenoszone między lokalizacjami i pozwala nam ograniczyć to, co artyści mogą robić i oglądać. W czasach, gdy wirtualne studia stają się normą, posiadanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i kontroli jest kluczowe.


⚪ Jak ShotGrid jest przez Was wykorzystywany w codziennej pracy?

Wszyscy nasi artyści, supervisorzy i zespoły produkcyjne są dodani do ShotGrid. Nasz zespół produkcyjny używa go ze stronami wyższego poziomu, które zaprojektowaliśmy specjalnie dla ich potrzeb. Niektórzy z naszych reżyserów używają go do podejmowania decyzji kreatywnych podczas pracy zdalnej. Zarówno ja, jak i nasi supervisorzy, regularnie korzystamy z ShotGrida, by przeglądać edycje i media, które zostały opublikowane. W ten sposób możemy upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu z punktu widzenia jakości i czasu, co pozwala nam zainterweniować, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Passion Pictures i ShotGrid w ich pracy kadr z animacji 1


⚪ Czy możesz opisać, jakie elementy dokładnie śledzicie?

W każdej chwili mamy prawdopodobnie 15-20 zadań, a większe zadania mogą mieć nawet 300 assetów. Animacja wymaga wielu zasobów i wszystkie one są ze sobą powiązane; jedna zmiana w jednym z nich może wywołać efekt motyla, wpływając na wielu artystów pracujących nad tym zasobem oraz na zespół pracujący nad ujęciem, do którego ten zasób jest wykorzystywany. ShotGrid pomaga nam śledzić wszystkie zadania, które musimy wykonać oraz to, jak są one ze sobą powiązane.


⚪ Jakie są Twoje ulubione funkcje ShotGrid?

Możliwość filtrowania danych w ShotGrid jest świetna z punktu widzenia analityki, a z punktu widzenia osoby kreatywnej uwielbiam aplikację do obsługi mediów i opcję ujęć. Obsługę ujęć wprowadziliśmy w zeszłym roku podczas pracy dla Jing Dong, znanego chińskiego sprzedawcy internetowego. Był to trzyminutowy film krótkometrażowy, który opowiada o relacji między psem a czaplą. Podzieliliśmy pracę między Barcelonę i Londyn, a dzięki naszemu systemowi organizacji pracy mogliśmy wzajemnie przeglądać swoje prace i w przejrzysty sposób widzieć, co robi każde studio. Dzięki wsparciu ujęć, wszyscy artyści mogą przeglądać pracę swojego działu w opcji edycji, która jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Oznacz to, że każda publikowana przez nas praca może być zawsze oglądana w czasie rzeczywistym. Z kolei my możemy zobaczyć tech rendery, aby potwierdzać decyzje twórcze, takie jak sposób, w jaki przebiega montaż lub czy działa ciągłość oświetlenia.

Passion Pictures i ShotGrid w ich pracy kadr z animacji 2

Więcej o najnowszych pracach studia można znaleźć na stronie: www.passion-pictures.com. Obrazy dzięki uprzejmości Passion Pictures.

Autor: Bartosz Kondracki | PCC Polska