Menu

Stacja HP Z2 G4 – testy dla projektantów CAD 3DKategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , ,

Stacja HP Z2 G4 Workstation to najnowsza seria podstawowych stacji roboczych. Seria Z2 przeznaczona jest przede wszystkim dla projektantów CAD 3D, architektów, grafików 2D, projektantów 2D. 


Testy stacji HP Z2 G4 Workstation

Stacja HP Z2 G4 Workstation to najnowsza seria podstawowych stacji roboczych. Seria Z2 przeznaczona jest przede wszystkim dla projektantów CAD 3D, architektów, grafików 2D, projektantów 2D. Są to niezawodne, stabilne i ciche komputery o dużej mocy obliczeniowej, posiadające certyfikat ISV potwierdzający ich niezawodność działania i kompatybilność z programami firmy Autodesk takimi jak: InventorAutoCAD3ds maxMayaRevitFusion, oraz wieloma innymi.

 

Nasze testy przeprowadziliśmy na stacji roboczej HP Z2 G4 Tower Workstation w następującej konfiguracji:

 • HP Z2 G4 Workstation
 • Obudowa miniTower
 • Windows 10 Pro 64
 • Procesor Intel, 8-generacji, CoreTM i7-8700K procesor, 6 rdzeni, 3.7 do 4.7 GHz, 2666
 • Chipset Intel C246
 • Pamięć RAM 32 GB non-ECC DDR4 2666, max 64 GB, obsługa pamięci ECC i nECC
 • Dysk HP Z Turbo G2 512GB TLC PCIe SSD M.2
 • Karta grafiki NVIDIA Quadro P4000 8GB Graphics
 • Zasilacz 500W, 90% efektywności energetycznej

Stacja HP Z2 G4 ma stosunkowo duże możliwości konfiguracji i rozbudowy. Możemy zbudować stacje z konfiguratora stacji roboczych HP według szczegółowych wymagań klienta.

Komputer można wyposażyć w procesory 8 generacji Intel i3, i5, i7, oraz Xeon serii 21XX z 4 lub 6-cioma rdzeniami. Częstotliwość taktowania procesorów wynosi w trybie podstawowym od 3.0-3.8GHz, a w trybie Intel Turbo Boost częstotliwość dochodzi do 4.7 GHz.

Pamięć RAM – komputer posiada 4 sloty pamięci, maksymalnie obsługuje 64 GB RAM DDR4-2666, obsługuje pamięci z ECC i nECC.

Dyski – możliwość instalacji dysków ze złączami SATA – HDD i SSD, oraz dysków HP Z Turbo Drv G2 TLC PCIe SSD w dedykowanym slocie M.2 na płycie głównej. Dyski mogą być skonfigurowanie w układzie RAID 0,1. Dwa sloty M.2 pozwalają na zainstalowanie dysków HP Z Turbo Drive o pojemności od 256 GB do 2 TB. Trzy sloty na dyski 2.5 lub 3.5” pozwalają na montaż tradycyjnych dysków HDD o pojemności 6TB/sztuka lub SSD o pojemności do 2TB/sztuka. Maksymalnie można wyposażyć stacje w dyski o pojemności 19 TB

Karty graficzne – obsługuje od najsłabszych kart Quadro P400, po bardzo wydajne karty do grafiki 3D. Najwydajniejszą karta grafiki jaką możemy zainstalować w tej stacji to HP Nvidia Quadro P5000 16GB RAM, karta dwuslotowa o poborze mocy nawet 180W, z możliwością dodatkowego zasilania 6 i 8 pin. Stacja przystosowana jest do pracy z 2 kartami graficznymi, maksymalnie można zainstalować 2 karty Quadro P1000 4GB, które pozwolą na pracę nawet z 8-ma monitorami w rozdzielczości 4K każdy (po 4 na kartę)

System operacyjny – Windows 10 Pro 64, Windows 10 Pro 64 Workstation Plus, Windows 10 Pro 64 Workstation, Linux Ready, start systemu operacyjnego może z się odbywać z dysków PCIe lub SATA.


Test Inventor Bench

Do testów stacji zostało wykorzystane oprogramowanie Autodesk Inventor Professional 2019.2, test Inventor Bench. Test Inventor Bench symuluje typowe procesy robocze jakie występują podczas pracy w programie Autodesk Inventor i na podstawie cząstkowych testów wylicza wynik końcowy.

Test Inventor Bench prowadzony jest w następujących kategoriach:

 • Szybkości uruchomienia programu Inventor
 • Szybkość zapisu modelu
 • Czas tworzenia modelu (automatyczne makro tworzące model 3D)
 • Czas przebudowy modelu
 • Częstotliwość odświeżania modelu cieniowanego z liniami konturowymi
 • Częstotliwość odświeżania modelu cieniowanego
 • Częstotliwość odświeżania modelu drutowego
 • Czas tworzenia widoku rysunkowego
 • Czas tworzenia wielu widoków rysunkowych
 • Całkowity czas modelowania
 • Całkowity czas pracy dysku
 • Całkowity czas pracy karty graficznej
 • Całkowity czas tworzenia rysunków

Komputer HP Z2 G4 osiągnął wynik całkowity 11.45 IPI w teście Inventor Bench, co jest jednym z lepszych wyników dla komputerów jakie dotychczas testowaliśmy. Szczególnie dobry wynik osiągnął w kategorii budowy modelu 5,52 sek (procesor i7 8700K) i ilości klatek grafiki 190 fps ( karta Quadro P4000).

Dobre wyniki stacja osiąga dzięki szybkiemu i nowoczesnemu procesorowi i7-8700K o taktowaniu bazowym 3.7 GHz, a przy obciążaniu jednego rdzenia taktowanie dochodzi do 4,57 GHz. Jest to szczególnie przydatne gdy w programie Autodesk Inventor wykonywane są operacje działające tylko na jednym rdzeniu procesora, a przez jego zwiększone taktowanie znacznie szybciej są zakończone.  Nasze testy wykazały, że przy 100% obciążeniu procesora (rendering w Inventor Studio) częstotliwość procesora wzrosła z bazowej 3.7 do  4.14 GHz. Mimo długotrwałego obciążenia stacji na 100% mocy procesora, komputer był praktycznie niesłyszalny (znajdował się pod biurkiem).

 

Szczegółowy wynik testu Inventor Bench:


Podsumowanie testu

Stacja w znakomity sposób sprawdzi się w praca związanych z projektami 2D i projektami 3D w takich programach CAD jak: AutoCAD, Inventor, Maya, Fusion, oraz programach graficznych jak 3ds Max, Maya, Photoshop, itp., na co posiada odpowiednie certyfikaty ISV.  Jest to podstawowa stacja robocza dedykowana dla większości projektantów i grafików, jest szybka, niezawodna, sprawdzona w codziennej i długotrwałej pracy. Stojąc pod biurkiem stacja jest praktycznie niesłyszalna nawet mimo długotrwałego obciążenia. Posiada 3-letnią gwarancję realizowaną w siedzibie klienta w następny dzień roboczy po zgłoszeniu.

Zobacz jakie konfiguracje stacji HP Z2 G4 Workstation przygotowaliśmy na naszym sklepie: https://sklep.pccpolska.pl/pl/152-hp-z2

Jeżeli nie znalazłeś stacji o wymaganych paramentach skontaktuj się z nami przygotujemy i wyceniany odpowiednia konfigurację.

 

Źródło: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska