Menu

Sieć Otwartych Innowacji – pozyskaj fundusze na innowacje w swojej firmie

Jeśli posiadasz firmę w sektorze MŚP i planujesz wdrożenie innowacji to pośpiesz się – rozpoczęto już nabór wniosków na dofinansowanie takich projektów.


Sieć Otwartych Innowacji – nawet do 70% dofinansowania na innowacje od Agencji Rozwoju Przemysłu

Od 8 października rozpoczęto nabór wniosków do 5 Konkursu Sieć Otwartych Innowacji, będącego unijnym projektem wsparcia dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w których zatrudniowych jest od 1 do 250 osób. To doskonała okazja dla firm, które z jakiegoś powodu nie mogą albo nie chcą skorzystać z innych źródeł finansowania takich jak np. środki własne, leasing czy kredyt ale innowacje chcą wdrożyć do 31 grudnia 2022 roku. Zwiększ konkurencyjność przedsiębiorstwa!


Sieć Otwartych Innowacji – najważniejsze informacje

Wysokość dofinansowania 

  • Minimalna wartość dofinansowania Projektu: 150 000,00 PLN
  • Maksymalna wartość dofinansowania Projektu: 200 000,00 EURO (!)

W puli jest aż 5 500 000 PLN i dwie formy wsparcia do wyboru: Regionalna Pomoc Inwestycyjna lub Pomoc de minimis. Przy czym podobnie jak w ubiegłych latach – na wielkość przyznanej w konkursie kwoty refinansowania będzie zależała od województwa w którym innowacja będzie wdrażana. SOI-wyskosc-pomocy-refinansowanie-zakupu-licencji-autodesk Źródło: ARP


Na co można przeznaczyć granty z SOI?

W ramach projektu „Sieć Otwartych Innowacji” możliwe jest uzyskanie grantu na zakup lub licencjonowanie oprogramowania. Oprogramowanie musi spełniać kryteria innowacji produktowej lub procesowej, które potwierdzone są „Opinią o innowacyjności”. Fundusze będzie można wykorzystać m.in. na zakup oprogramowania Autodesk:

  W ramach oceny innowacyjności (na etapie oceny merytorycznej) zostaną przyznawane punkty w dwóch kryteriach:

  • za poziom gotowości technologicznej planowanego do zakupienia rozwiązania,
  • za skalę innowacyjności definiowaną poprzez ramy geograficzne oraz czasowe obecności danego rozwiązania (innowacji) na rynku.

Wiecej informacji, definicje, kryteria formalne i nieformalne oraz warunki udzielenia pomocy znajdzesz na stronie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości: siecotwartychinnowacji.pl/faq/


Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia w zebraniu dokumentacji?

Skontaktuj się z PCC Polska aby uzyskać dodatkowe informacje i pomoc w uzyskaniu odpowiednich dokumentów, które moga być wymagane do dołączenia do wniosku ( tzw. „Opinia o Innowacyności”). Nabór wniosków do konkursu mija 15 grudnia lub w momencie wyczerpania puli. Nie zwlekaj – wypełnij formularz powyżej lub zadzwoń (tel. 71 347 10 41)!