Menu

Relacja z konferencji „Przyszłość Tworzenia”

Ostatnie spotkanie z cyklu Przyszłość Tworzenia już za nami. Był to dzień pełen wrażeń, pokazów i cennych informacji…


W ubiegły czwartek, 28 stycznia 2016 roku, we Wrocławskim Afrykarium odbyło się ostatnie spotkanie w ramach cyklu dla inżynierów „Przyszłość Tworzenia”. Było to czwarte wydarzenie, po Opolu, Legnicy i Wałbrzychu, i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
W organizowanych przez nas spotkaniach wzięło udział blisko 150 osób: inżynierów, projektantów, kadry zarządzającej oraz przedstawicieli firm produkcyjnych.


Radosław Cieślak (MFG Project Manager Autodesk Polska) jeden z pierwszych prelegentów – podkreślał, że obecnie istotne jest aby wprowadzony na rynek produkt był spersonalizowany na każdym etapie jego życia, a więc od fazy projektowania, przez konstrukcję i produkcję, aż po usługi serwisowe. Cykl życia produktu musi być dostosowany do zmian zachodzących w produkcji, produkcie i oczekiwaniach klienta.

foto


Natomiast Radosław Ratajszczak – Prezes ZOO – zwrócił u wagę, że zmiany i rozwój nie były by możliwe gdyby nie łatwa komunikacja, współpraca i wymiana doświadczeń wielu osób związanych bezpośrednio i pośrednio z projektowanym produktem. Co doskonale potwierdzili nasi kolejni prelegencji podczas pokazu rozwiązań Autodesk opartych o chmurę.

 

foto2


Oprócz części głównej, w której techniczne prelekcje mieli inżynierowie i specjaliści od aplikacji mechanicznych i symulacji, sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z oprogramowania Autodesk Inventor oraz możliwość wypróbowania stacji roboczych HP oraz manipulatorów 3D. Mimo, że firma 3dconnexion na polskim rynku jest już wiele lat, sporo osób nie miało jeszcze okazji zapoznania się na na żywo z takim narzędziem.

foto3


Duże wrażenie wśród uczestników zrobiło wiedzanie części technicznej Afrykarium – gospodarza naszego wydarzenia oraz pokaz druku 3D na żywo na wyeksponowanych drukarkach 3D firmy Zortrax. Nasi eksperci byli do waszej dyspozycji przez cały czas trwania Konferencji i z pewnością odpowiadali wyczerpująco na każde zadane im pytanie.

foto1


Cześć zdjęć z naszego wczorajszego spotkania można już oglądać na naszym fan page’u. Cieszymy się, że byliście z nami w tym wyjątkowym dniu i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.