Menu

Realizacja filmu “Życie PI” przy wsparciu oprogramowania Autodesk

Firma HALON Entertainment oraz specjalista od efektów specjalnych Brad Alexander osiągnęli ogromny sukces tworząc efekty specjalne do filmu „Życie PI”.


HALON realizował takie produkcje jak: „Gwiezdne wojny:  Epizod III – Zemsta Sithów”, „X-Men : Ostatni bastion”, „Spiderman 3”, „Kung Fu Panda” oraz „Avatar”. Pracowali również nad filmami nominowanymi do Oscara: „Prometeusz”, „Snow White & The Huntsman”. Ponadto zajmują się również kompleksową prewizualizacją do hollywoodzkich produkcji filmowych.Głównymi narzędziami podczas tworzenia efektów specjalnych do filmu „Życie PI” były programy: Autodesk 3ds Max oraz Autodesk Maya, a także pakiet do animacji i modelowania Entertainment Creation Suite. Dzięki tym programom praca stała się szybsza i bardziej płynna.

Ogromną przewagą Maya jest hardware’owy rendering w czasie rzeczywistym. Podgląd we Viewport pozwalał na dokonywanie zmian i korygowanie na bieżąco błędów.  Były to atuty, które przesądziły o wyborze tego oprogramowania przez specjalistów HALON Enteratinment.


PI_news2
 

Źródło: Autodesk


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu.  Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]