Menu

Inventor Read-Only Mode zastępuje przeglądarkę Inventor View

Przeglądarka Inventor View zastąpiona przez Inventor read-only mode

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , ,

Przeglądarka plików Autodesk Inventor View od wersji Inventor 2024 jest zastępowany programem Inventor Read-only Mode.


Nowa przeglądarka Inventor Read-only Mode

Program Inventor READ ONLY umożliwia przeglądanie plików części (.ipt), zespołów (.iam), rysunków (.idw, .dwg) i prezentacji (.ipn) w programie Inventor bez konieczności korzystania z licencji – wersja Read Only.

Inventor Read-only Mode 2024

Przeglądarka Autodesk Inventor View jest zastępowany przez program Inventor READ-ONLY. Inventor READ ONLY ma kilka istotnych zalet w stosunku do programu Inventor View, takich jak:

  • Tryb tylko do odczytu programu Inventor nie wymaga wykonywania dodatkowej instalacji programu, jak w przypadku programu Inventor View
  • Tryb tylko do odczytu programu Inventor udostępnia taki sam wygląd jak pełna wersja programu Inventor
  • Inventor Tylko do odczytu w stosunku do Inventor View zapewnia więcej funkcji, takich jak: zestawienie części (BOM), reprezentacje widoków i widoczność adnotacji 3D Szkice,…

Ostatnią wersją przeglądarki Inventor View jest wersja 2023. Nie będzie programu Inventor View 2024 ani kolejnych wersji.


Projekty wykonane w programie Autodesk Inventor można przeglądać na kilka sposobów, poniżej znajduje się krótkie omówienie narzędzi do przeglądania projektów:

✔️ Inventor Tylko do odczytu READ ONLY jest częścią pełnej instalacji programu Inventor i może być używany do otwierania i przeglądania plików programu Inventor (.ipt, .iam, .ipn, .idw, .dwg). Tryb tylko do odczytu programu Inventor zapewnia szereg możliwości przeglądania, które nie są dostępne w programie Inventor View, w tym obsługę plików prezentacji (.ipn), narzędzie pomiarowe, przekroje modelu oraz obsługę widoków i reprezentacji pozycyjnych oraz stanów modelu. Tryb tylko do odczytu programu Inventor nie wymaga licencji.

✔️ Autodesk Viewer — przeglądarka internetowa pozwalająca na przeglądanie plików programu Inventor i wielu innych formatów CAD. Pliki można przesyłać do przeglądarki Autodesk Cloud Viewer w celu przeglądu i naniesienia uwag.

✔️ Widoki udostępnione — projekty i rysunki programu Inventor można publikować w przeglądarce Autodesk Viewer i uzyskiwać do nich dostęp za pośrednictwem udostępnionego, ograniczonego czasowo linku. Należy pamiętać, że udostępnione widoki mogą być tworzone tylko przez licencjonowaną wersję programu Inventor, ale można je udostępniać osobom bez licencji na program Inventor


Kategoria Możliwości Inventor View Inventor Read-Only Shared Views Autodesk Viewer
Widoczność obiektów Opisy 3D + + +
Symbole spoin 3D +
Notatki +
Geometria pracy + +
Obiekty siatkowe/Obiekty powierzchniowe + + + +
Szkice 2D +
Szkice 3D + +
Grafika Tekstura gwintu + +
Tekstura/kalkomania +
Spoina kosmetyczna/ścieg spoiny (3D) tekstura + + Nie dotyczy Nie dotyczy
Nadpisania kolorów + + + +
Zarządzanie scenami Widoki projektowe + W opracowaniu W opracowaniu
Stany modeli +
Reprezentacje pozycji +
Obsługa myszy 3D +
Metadane

Zestawienie/ Lista części/

BOM

+ Wyświetlanie pól iProperties Wyświetlanie pól iProperties
iProperties komponentu + + + +
Przeglądarka + + + +
Dostęp do płaskiego szyku arkusza blachy +
Pomiary Sterowanie animacją (z Prezentacji) Nie dotyczy Nie dotyczy
Recenzje + +
Przekroje + + +
Narzędzia do pomiaru + + +

Opcje wyświetlania modelu

Cieniowanie/siatka

+ +
Obsługiwane pliki

Część (.ipn) / Zespół (.iam) /

Rysunek (.idw, .dwg)

+ + + +
Konstrukcja spawana (.iam) + +
Prezentacja (.ipn) +
Zespoły Możliwość obsługi dużych zespołów Słaba Znakomita Dobra Dobra

Klienci używający programu Inventor View 2023 i jego wcześniejszych wersji do przeglądania projektów programu Inventor mogą nadal to robić, program Inventor View jest to bezpłatna przeglądarka. Należy pamiętać, że program Inventor View 2023 nie będzie w stanie wyświetlać plików utworzonych w Inventor 2024 i nowszych wersjach programu, dla których preferowaną przeglądarką plików będzie program Inventor tylko do odczytu.

 Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska