Menu

Problem z poleceniem „Wstaw z Content Center”Kategoria: Pomoc techniczna - mechanika, Tagi: , ,

W trakcie wstawiania części z biblioteki Content Center pojawia się komunikat „Nie można utworzyć komponentu”? W poniższym artykule pokazujemy jak rozwiązać problem. Sprawdź przyczyny i napraw błąd z naszą pomocą.


Rozwiązanie problemu podczas wstawiania z biblioteki Content Center w Autodesk Inventor

Podczas wstawiania części z biblioteki Content Center pojawia się komunikat – „Nie można utworzyć komponentu”

Content Center komunikat nie można utworzyć komponentu


Przyczyną tego komunikatu może być błąd lub błędne dane w katalogu gdzie są przechowywane pliki części z biblioteki Content Center.

W celu rozwiązania problemu należy usunąć stary plik części lub sprawdzić dlaczego zapis części znormalizowanych nie może być zrobiony do domyślnego katalogu Content Center.

Domyślny katalog do zapisu biblioteki elementów Content Center można odnaleźć w oknie Projekty – Opcje Folderów – Pliki Content Center

Content Center - katalog zapisu elementów biblioteki

Po znalezieniu tego folderu należy sprawdzić jego zawartość, usunąć elementy, sprawdzić czy możemy zrobić zapis do tego folderu.

Szybkim rozwiązaniem tego problemu może być zapis elementów znormalizowanych w lokalnym folderze projektu. W tym celu podczas wstawiania elementów z biblioteki Content Center należy wybrać opcje Niestandardowo, wtedy element zapisze się w folderze projektu, na którym pracujemy.

Content Center - opcja niestandardowo
 

Źródło: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska, Autodesk