Menu

Światowa premiera: jedyny na świecie bezprzewodowy manipulator 3DKategoria: Aktualności, Tagi: , , , ,

Firma 3D Connection zaprezentowała właśnie manipulator, który otwiera zupełnie nowy etap w historii tego typu urządzeń: SpaceMouse Wireless.

Bezprzewodowa wolność – m.in. takim hasłem 3D Connection promuje swój produkt.  Nowy SpaceMouse faktycznie nie potrzebuje kabla, pozwalając na jeszcze bardziej swobodne modelowanie obiektów. Zasada działania urządzenia jest niezwykle prosta i przypomina sposób, w jaki łączą się z komputerem tradycyjne myszki WiFi: wystarczy włączyć mikrostyk do PC lub Mac’a.


Miesiąc na baterii

To nie koniec niespodzianek. 3D Connection zapewnia, że nowy manipulator jest w stanie pracować na baterii nawet miesiąc – przy założeniu pracy przez osiem godzin pięć dni w tygodniu. Producent deklaruje również, że ładowanie SpaceMouse jest bardzo szybkie: odbywa się za pomocą kabla mikro-USB. Dzięki temu kablowi możemy również pracować w tradycyjny sposób – jeśli zajdzie taka potrzeba.


3dmice_wireless


Czy takie rozwiązanie się przyjmie?

Naszym zdaniem to kierunek, w którym będzie podążać technologia. Zbyt duża ilość okablowania staje się coraz większym problemem biurek projektantów. Oczywiście premiera SpaceMouse rodzi wiele pytań – na większość z nich odpowiedzi znaleźć można na naszej stronie – https://www.pccpolska.pl/sprzet/spacemouse-wireless/


Nowy sterownik 3Dconnexion.

Wraz z nowym modelem prezentujemy również nowy sterownik, z nową rewelacyjną funkcją – Radial Menu – działająca ze wszystkimi aktualnie wspieranymi produktami oferty 3Dconnexion (SpaceNavigator, SpaceNavigator for Notebooks, SpaceMouse Wireless, SpaceExplorer, SpaceMouse Pro, SpacePilot Pro). Każdy przycisk na manipulatorze 3D otwiera osobne radial menu składające się z 4 sekcji, które zapewnia wygodny i szybki dostęp do czterech wybranych komend aplikacji.

Zapraszamy!