Menu

PCC Polska oficjalnym dystrybutorem Xsens

PCC Polska oficjalny dystrybutor Xsens motioncapture

Kategoria: Aktualności, Tagi: , ,

Przez ostatnich kilka miesięcy szkoliliśmy się intensywnie i teraz możemy świętować efekty naszej wspólnej pracy – zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem marki Xsens!


PCC Polska oficjalnym dystrybutorem marki Xsens

Tak, to potwierdzona informacja. Od tej pory możemy profesjonalnie dobrać system motion capture pod specyficzne potrzeby klienta i pomóc w jego konfiguracji.

PCC Polska oficjalny dystrybutor Xsens motioncapture 1


Dlaczego wybraliśmy Xsens?

Dlaczego postawiliśmy na Xsens? Przede wszystkim to topowy sprzęt, który został wykorzystany przy tworzeniu wielu animacji, gier, trailerów, spotów reklamowych czy hollywoodzkich superprodukcji, takich jak „Black Panther”, „Thor: Ragnarok” czy „Guardians of the Galaxy”.

System motion capture Xsens to system inercjalny, który ma za zadanie przechwytywanie ruchu aktora i przenoszenie ich do świata 3D. Pozwala to na łatwiejsze i szybsze przygotowywanie animacji postaci, co pozwala zaoszczędzić czas i stworzyć animację bardziej realistyczną, o płynniejszym ruchu. System jest całkowicie kompaktowy i niezależny. Możemy wysłać naszego aktora w plener i tam nagrywać, dzięki osprzętowi i bateriom mieszczącym się w wygodnym plecaku. Nie potrzebujemy dużej i przede wszystkim, wyposażonej często w niezwykle drogi sprzęt, sali. Wystarczy nam system, który mieści się w walizce podróżnej.

Rozwiązania Xsens MVN oparte są na technologii inercyjnej – wykorzystują żyroskopy, akcelerometry i magnetometry, a nie aparaty cyfrowe i znaczniki do rejestrowania ruchu. MVN Animate oferuje elastyczność, precyzję i dane na poziomie produkcyjnym w jednym rozwiązaniu.


O Xsens

Xsens jest wiodącym innowatorem w technologii i produktach do śledzenia ruchu 3D. Technologie łączenia czujników umożliwiają płynną interakcję między światem fizycznym i cyfrowym w takich branżach, jak kontrola przemysłowa, zdrowie, sport i animacja postaci 3D. Wśród klientów i partnerów Xsens znajdziemy Electronic Arts, NBC Universal, Daimler, Autodesk, ABB, Siemens oraz inne wiodące instytuty i firmy na całym świecie.


Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądał nasz pierwszy test systemu Xsens, możecie zajrzeć do artykułu: „Xsens – szybsze tworzenie animacji od kuchni!„. Natomiast jeśli chcecie dowiedzieć się jak wygląda praca z animowaniem przechwyconych ruchów w programie MotionBuilder, pisaliśmy o tym w artykule: „Praca w MotionBuilder z Xsens„.


 

To nie wszystko! Już niedługo, bo 10 października o godz. 11:00 prowadzimy webinar na żywo, w którym opowiemy o kulisach animacji postaci z wykorzystaniem motion capture. Przygotuj swoje pytania i zapisz się jeszcze dziś!

webinar motion capture xsens motionbuilder

Autor: PCC Polska