Menu

PCC Polska na Promised Land 2018

Promised Land to najwyższego formatu wydarzenie dla artystów w całej środkowej i wschodniej Europie. Jego prekursorem i organizatorem jest firma CD Projekt Red.


PCC Polska jako partner Promised Land

 

Promised Land Art Festival odbył się w dniach 29 września – 3 października w industrialnym kompleksie EC 1 w Łodzi. Nasza firma również zjawiła się na tej imprezie jako partner wydarzenia. Z ręką na sercu możemy powiedzieć, że nie żałujemy ani minuty spędzonej w tak doborowym towarzystwie artystów, grafików i animatorów. Pasja, jaką cechowali się przybyli goście, napawała nas dumą i podziwem.


Na miejscu zorganizowana była masa ciekawostek oraz narzędzi wykorzystywanych na co dzień w przemyśle cyfrowej rozrywki. Wszystkie cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczestników. Każdy mógł dowiedzieć się czym jest i jakie możliwości daje pełnowymiarowa kabina fotogrametryczna. W „Małym Teatrze Dźwięku” przygotowaliśmy „Avatar Room”, gdzie można było zostać przeniesionym do cyfrowego wymiaru – jako model 3D.


Zatopienie się w innej rzeczywistości również było możliwe dzięki udostępnionemu na naszym stoisku zestawowi do VR.


Trening z Geraltem? To również wchodziło w skład repertuaru festiwalu. Dzięki zmodyfikowanej, nowoczesnej technologii Motion Capture oraz silnikowi UE4, można było wcielić się w jednego z uczniów Białego Wilka.


Zorganizowana przez nasekspozycja drukarek 3D w tym roku cieszyła się powodzeniem i ogromnym zainteresowaniem. Na warsztatach uczestnicy poznawali tajniki tworzenia modeli do druku 3D. Wśród uczestników przeprowadziliśmy również konkurs wykorzystujący drukowanie 3D.


Jednym z ciekawszych punktów naszego programu na tym festiwalu był wymyślony przez nas 3D Art Jam, który miał być oficjalnym pokazem naszego wejścia w druk 3D. Zasady były proste: stworzyć model do wydruku 3D za pomocą dowolnego oprogramowania, w którym można eksportować do formatu STL lub OBJ. Wygrywał każdy uczestnik – nagrodą był wydruk swojej figurki/postaci, którą mógł zabrać ze sobą do domu.

Uczestników było ponad dwudziestu, a poprzeczka bardzo wysoko postawiona. Dzięki wskazówkom specjalisty od druku 3D, uczestnicy nie tylko mogli wyrazić się artystycznie, ale również nauczyć się ciekawostek technologicznych odnośnie tworzenia modeli do wydrukowania w taki sposób, by uniknąć najczęstszych błędów.

Podsumowując, Promised Land Art Festival jest imprezą, na której według nas warto się pojawić. Dawka wiedzy i informacji, którą otrzymujemy jest bezcenna i pozwala na prężny rozwój zarówno takich firm jak nasza, oraz samych uczestników. Mamy nadzieję kolejny raz pojawić się na Promised Land 2019 i również Was gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Źródło: PCC Polska