Menu

PCC Polska na Digital Dragons 16-17 maja

digital dragons konferencja

Kategoria: Aktualności, Tagi: , ,

Już 16 – 17 maja dział Mocap-u z PCC Polska będzie brązowym sponsorem na targach Digital Dragons! Odwiedź nas!


Digital Dragons

Globalny rynek gier i animacji przekształcił się z niewielkiej gałęzi kreatywnej w dobrze prosperujący biznes i ważny element kultury masowej w ciągu zaledwie dwóch dekad. Skalę przychodów generowanych przez międzynarodowy rynek gier wideo najlepiej oddaje jego porównanie z przychodami generowanymi przez sektor muzyczny i filmowy. Wartość globalnego rynku gier wideo w 2020 roku jest szacowana na poziomie 174,9 mld USD, podczas gdy sektor muzyczny generuje przychody na poziomie 20,2 mld USD, a sektor filmowy – 42,2 mld USD, co oznacza, że przychody z gier wideo znacznie przekraczają łączną wartość sektora muzycznego i filmowego.


Gwiazdy ze świata gamdev

Program konferencji jest wypełniony po brzegi. Na siedmiu scenach uczestnicy zobaczą najbardziej rozpoznawalne gwiazdy świata gamedev. Ogłoszone już nazwiska to między innymi Roland Lesterlin z People Can Fly, Tor Frick z Neon Giant oraz Techland, którzy na wielu spotkaniach ujawnią informacje o swojej najnowszej grze, Dying Light 2: Stay Human. Czeka nas także zdjęcie zasłony i wykrzyczenie spektaklu Trek to Yomi (Latająca wieprz) Mirka Barana i Katarzyny Szymczak-Skalskiej.


Nowy produkt od Manus

Manus Meta

Całkowicie nowa technologia śledzenia kwantowego

Quantum Metaglove zapewnia wysoką jakość śledzenia palców dzięki zastosowaniu czujnikom znajdujących się na opuszkach o dokładności poniżej milimetra. Czujniki te są wolne od dryfu i są odporne magnetycznie, zapewniając bardzo dokładne i niezawodne dane przechwytywania ruchów.

Nowy standard śledzenia palców

Uchwyć każdy szczegółowy ruch, korzystając z naszej precyzyjnej technologii śledzenia kwantowego. Nie ma już ograniczeń w przechwytywaniu ruchu palców. Oszczędzaj cenny czas podczas animacji, nie tracąc realistycznego odwzorowania ruchu.


Xsens z najnowszym softem

xsens link

Xsens dostarcza sprawdzone systemy przechwytywania i analizy ruchu dla szerokiej gamy użytkowników. Niezależnie od tego, czy chodzi o gry, film, animację czy rozrywkę na żywo, MVN Animate za każdym razem zapewni dokładne wyniki w jakości optycznej. Jego zaawansowana technologia bezwładnościowa oznacza, że zrobi to również z dowolnego miejsca na świecie. Xsens MVN to technologia przesuwająca granice, zapewniająca czyste dane gotowe do produkcji z dowolnego miejsca, zarówno w studiu, jak i poza nim.


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Mocapu? Skontaktuj się z nami!


Autor: Adrian Kaźmierczak | PCC Polska