Menu

Ostatnia wersja Autodesk Softimage

Autodesk Softimage 2015 jest ostatnią wersją, która zostanie wydana przez Autodesk. Program do grafiki 3D z ogromnym bagażem doświadczeń przechodzi do historii.


Autodesk Softimage 2014 będzie w sprzedaży jedynie do 28 marca 2014, po tej dacie program nie będzie już dostępny dla nowych użytkowników. Wersja 2015, która będzie miała premierę w połowie kwietnia 2014 będzie dostępna tylko dla aktualnych użytkowników z aktywną Subskrypcją Autodesk.


digital_frontier_appleseed_saga_ex_machina_inline_617x367 lafourmi_postproduction_large_800x450

Co dalej z użytkownikami Softimage?

Już wiemy,  że Autodesk przygotował specjalny, bezpłatny program przejścia z Softimage na jeden ze sztandarowych programów 3D – Maya lub 3ds Max*.

  • Użytkownicy, którzy będą posiadali najnowszą wersję Softimage 2015 będą mogli równolegle używać Maya lub 3ds Max przez okres 2 lat. W tym czasie Autodesk będzie wspierał wycofywany produkt w postaci Service Pack’ów i Hot Fix’ów. Po 30 kwietnia 2016 będzie można używać licencję Softimage w wersji 2015, ale nie będzie już dostępne wsparcie Autodesk dla tego produktu.
  • Posiadacze starszych wersji Softimage (2008-2013), którzy nie mają subskrypcji powinni skorzystać z aktualnych promocji i dokupić upgrade do wersji 2014 wraz z subskrypcją do 28.03.2014.
  • Natomiast użytkownicy wersji 2014 (nie posiadający aktywnej subskrypcji) powinni kupić subskrypcje do tego programu również do 28.03.2014.
  • Od 28.03.2014 będą dostępne w sprzedaży nowe pakiety: 3ds Max with Softimage 2015 oraz Maya with Softimage 2015. Dzięki temu użytkownicy, którzy nie zdążą dokupić upgrade do wersji Softimage 2014 będą mogli odpłatnie upgradować swoją licencję do w/w nowych pakietów.

softimage2014


Zmiany także w Pakietach Entertainment Creation Suite

W związku z zaistniałymi zmianami producent wycofuje również pakiet Entertainment Creation Suite Premium zawierający – 3ds Max lub Maya oraz MotionBuilder, Mudbox, SketchBook Designer i Softimage. W ofercie Autodesk pozostaną jedynie pakiety Standard oraz Ultimate. Cena pakietu Ultimate zostanie obniżona do ceny niższego pakietu Premium.

Użytkownicy pakietu Entertainment Creation Suite Premium wraz z Subskrypcją automatycznie otrzymają bezpłatne przejście do wersji Ultimate, który zawiera programy: 3ds Max, MotionBuilder, Mudbox, Softimage, SketchBook Designer oraz Maya.

Autodesk zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie i proponowanych terminach przejścia z Softimage na inne produkty.


* – bezpłatny program przejścia z Softimage na Maya lub 3ds Max jest skierowany tylko dla użytkowników Softimage z aktywną Subskrypcją Autodesk.

Autor: Autodesk, PCC Polska


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu.  Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]