Menu

Dying Light od Techland

baner-DL-PCC


O Dying Light i jego twórcy Techland

Gra polskiej firmy Techland, przeznaczona zarówno dla nowej generacji konsol (Xbox One i PlayStation 4), jak i platform PC, Xbox 360 i PlayStation 3, została zapowiedziana w połowie 2013 roku. Jest to kolejny kamień milowy w ponad 20-letniej historii firmy.Jakie programy zostały użyte do stworzenia gry?

Wirtualny, ale jednocześnie bardzo naturalny świat w grze Dying Light powstał także dzięki zastosowaniu kilku różnych programów marki Autodesk. W procesie produkcji swoich gier Techland od wielu lat wykorzystuje bowiem takie narzędzia jak 3ds Max czy MotionBuilder, które są doskonałym uzupełnieniem autorskiego silnika firmy – Chrome Engine.


Wypowiedzi twórców na temat gry Dying Light

pccpolska02

„3ds Max to program wszechstronny, pozwalający na skupienie w jednym miejscu wielu procesów. Mnogość dodatkowych skryptów i pluginów, jak również łatwość ich samodzielnego pisania, jeszcze bardziej podnosi wartość 3ds Maxa jako skutecznego narzędzia dla artysty, pracującego przy produkcji gier.”

 Kamil Braun,

Lead Environment Artist w Techlandzie.


pccpolska01


Bardzo istotnym elementem w Dying Light jest płynne przemieszczanie się postaci w środowisku (wspinanie się na budynki, przeskakiwanie przez przeszkody etc.) oraz immersyjna walka w zwarciu. Aby zapewnić najwyższy poziom realizmu w tych aspektach, animacje zostały nagrane techniką motion capture i poddane obróbce przy pomocy oprogramowania marki Autodesk.

„Ponieważ nasze animacje oparte są na motion capture, MotionBuilder jest w tym przypadku naturalnym wyborem.”

Michał Stefański,

Motion Capture Specialist w Techlandzie.


pccpolska03


O firmie Techland

Techland jest wiodącym polskim developerem gier na komputery PC i konsole najnowszej generacji oraz wydawcą gier i oprogramowania na terenie Polski. Firma rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku, zatrudniając obecnie ponad 200 specjalistów we Wrocławiu, Warszawie i Ostrowie Wielkopolskim. Produkty Techlandu odnoszą komercyjne sukcesy i cieszą się uznaniem graczy oraz recenzentów na całym świecie. Firma jest także właścicielem marki Shortbreak Studios oraz portalu legeo.pl.Powrót do strony dla producentów gier
Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the star.


    Promocje

    Dying Light od Techland, 5.0 out of 5 based on 2 ratings