Menu

Nowość w naszej ofercie – 4 modele drukarek 3D

drukarki 3D

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , , , ,

Poszerzamy ofertę naszych usług – od dziś w naszym sklepie można znaleźć 4 różne drukarki 3D. Modele idealne zarówno dla początkujących, jak i bardziej wymagających projektantów. 


Zacznij przygodę z drukiem 3D

Aby sprostać wyzwaniom rynku przyszłości, wprowadzamy do swojej oferty drukarki stworzone do konkretnych celów. Zaprojektowane z myślą o konkretnych rozwiązaniach. Co prawda rynek druku 3D staje dopiero na rozdrożach, a więc i my posiadamy świeży umysł, otwarty na nowe ścieżki w których próbujemy zaszczepić pomysł i ideę wykorzystania maksimum możliwości jakie daje druk 3D.

Podając przykłady pokazujemy branże, które już teraz z powodzeniem wykorzystują drukarki do wypełniania swoich założeń, ale  nic nie stoi na przeszkodzie, by próbować również nowych rzeczy.


Zortrax M200 Plus

Na wstępie promując polską myśl technologiczną, przedstawiamy drukarkę Zortrax M200 Plus.

Jest to flagowy produkt tej firmy. Drukarka jednodyszowa, pracująca w technologii FDM. Z całą pewnością wyróżnia się na tle konkurencji jakością wykonania i charakterem obsługi. Konstrukcja wykonana w całości z metalu, dzięki czemu jest sztywna, a dzięki wysokiej jakości silnikom krokowym  osiągnięto precyzję pozycjonowania głowicy w osiach XY na poziomie 1,5 mikrona, a w osi Z na poziomie 1,25 mikrona! Te dwa aspekty dyktują wręcz wysoką jakość wydruków oraz ich powtarzalność.

Razem z prostotą obsługi, jaką oferuje Zortrax M200 Plus, daje nam to maszynę wręcz stworzoną dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w dziedzinie druku 3D. Jest to świetne rozwiązanie dla tworzenia prototypów, świetnie sprawdzi się w branży designerskiej, oraz tam gdzie użytkownik przede wszystkim chce skupić się na wydruku, bez konieczności wtajemniczania się w skomplikowane tajniki technologiczne.

Uwagę również przykuwa szeroka gama różnorodnych materiałów do wykorzystania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć materiału mającego w składzie drewno, by otrzymać wydruki wyglądające, pachnące i posiadające właściwości zbliżone do drewna. To samo tyczy się różnego rodzaju metali, oraz innych odczynników.

    Przejdź do sklepu >>

Robo R2

Kiedy tworzysz coś na poważnie – rób to z Robo (doktryna tej marki). Drukarki Robo stworzone są z myślą o półprofesjonalnych i profesjonalnych klientach. Pieczołowitość z jaką drukarka ta została wykonana, jest wyznacznikiem jakości w swojej półce cenowej. Jest to urządzenie idealnie nadające się do domu, szkoły lub nawet biura. Bardzo uniwersalna konstrukcja pozwala na bezkompromisowe wykorzystanie możliwości druku 3D.

Celem firmy Robo jest edukacja i prototypowanie, możliwość sprawdzenia czy druk 3D jest rozwiązaniem, jakiego oczekujemy lub nauka zarówno profesjonalistów, pasjonatów jak i tych najmłodszych. Drukarki Robo są również świetnym rozwiązaniem do małego biura i domu, gdzie niskim kosztem możemy tworzyć prototypy, koncepty, oraz gotowe projekty .

Robo R2 to wydajna i inteligentna drukarka 3D z Wi-Fi. Urządzenie posiada najwyższą jakość wydruku w swojej klasie oraz możliwość wydruku z ponad 30 różnych materiałów. Możliwe jest zamontowanie opcjonalnie drugiej głowicy do druku, co umożliwi wydruk z dwóch różnych materiałów w tym samym czasie.

    Przejdź do sklepu >>

MoonRay

Najstarszym, ale zarazem najbardziej dokładnym rodzajem druku 3D jest technologia DLP (Digital Light Processing). MoonRay występuje w dwóch wersjach, różniących się między sobą wielkością roboczą i zarazem rozdzielczością.

D: 75um. I stół roboczy o wym: 9,6x6x20cm

S: 100um. I stół roboczy o wym: 13x8x20cm

Świetnie sprawdzają się w branży stomatologicznej, jubilerskiej, wydawniczej, oraz wszędzie tam, gdzie wymagany jest bardzo wysoki detal i nieskazitelna powtarzalność wydruków.

Bardzo dużą zaletą tej drukarki jest zachowanie stałej prędkości wydruku dla całej powierzchni roboczej (2,5 cm/h). Co to oznacza? Nic innego jak brak wpływu zapełnienia płytki roboczej ilością modeli na czas wydruku. Możemy poukładać nasze wydruki w ilości zapełniającej cała płytkę, a czas druku nie zwiększy się, gdyż drukarka naświetla żywicę na całej powierzchni jednocześnie.

Następną największą zaletą jest niesamowita precyzja. Wiązka światła oferuje naprawdę świetne rezultaty dając minimalną wielkość detalu na poziomie 75 um. (oś XY) oraz grubość 20/50/100 um. Daje nam to możliwość druku o niezwykle wysokich detalach, jak również małych rozmiarach, wydruk części gumiastych, żywicznych również nie będzie stanowiło problemu, kwestią tutaj jest jedynie dobór odpowiedniej żywicy, oraz opcji w autorski oprogramowaniu RayWare.

     Przejdź do sklepu >>

HBOT 3D F300

Jest to drukarka skonstruowana z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, a jej owocami mogą być gotowe do wykorzystania wydruki o naprawdę imponujących rozmiarach.

HBOT to urządzenie dla profesjonalistów, jednak nie wymaga ono profesjonalnej wiedzy z zakresu samej obsługi drukarki, po prostu HBOT pozwala skupić się na drukowaniu i projektowaniu swoich pomysłów.

HBOT 3D F300 posiada wielką zamkniętą przestrzeń roboczą 300 x 300 x 300 mm dzięki której można drukować duże elementy w idealnych warunkach temperaturowych nie przejmując się skurczem materiałowym czy rozwarstwianiem wydruków. Aluminiowa konstrukcja ramy nośnej urządzenia gwarantuje odpowiednią sztywność całego układu, co skutkuje wysoką dokładnością wymiarową, jakością powierzchni i powtarzalnością wydruków.

Innowacyjny system półautomatycznego poziomowania platformy roboczej i pozycjonowania osi Z, sterowanie poprzez wygodny dotykowy wyświetlacz LCD oraz uproszczony interfejs użytkownika nie wymagający wiedzy specjalistycznej to cechy umożliwiające korzystanie z drukarki HBOT F300 bardzo szerokiemu gronu odbiorców.

    Przejdź do sklepu >>

Źródło: strony producentów/materiały promocyjne