Menu

Nominacje do Oscarów za najlepsze efekty wizualne dla Autodesk Maya!

Autodesk Maya jest tegorocznym faworytem efektów wizualnych na najważniejszej prezentacji wręczenia nagród, której gospodarzem jest Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej 87 Gali Oscarów. Wszystkie spośród 10 filmów nominowanych do tegorocznych nagród były tworzone w Autodesk Maya.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ostatecznie nominowała produkcje: Dawn of the Planet of the Apes, Interstellar, X-Men, Captain America, Guardians of the Galaxy.

Filmy te reprezentują dorobek wiodących w przemyśle filmowym twórców jak ILM, WetaDigital, Atomic Fiction, Moving Picture Company, Method Studios, Digital Domain, oraz pozostałych walczących o statuetkę.
Zespoły grafików wykorzystały oprogramowanie do animacji, aby dostosować postacie: roboty, hobbitów, potwory, astronautów oraz inne projekty wizualizacji i przenieść je w sposób realistyczny na duży ekran. Bez narzędzi z Autodesk Maya, część efektów specjalnych byłaby niemożliwa do zrealizowania.
Dla Autodesk, największego z producentów światowych oprogramowania do projektowania, wieloletni sukces Autodesk Maya w branży filmowej jest prestiżem i po raz kolejny podkreśla jego autorytet godny naśladowania w tej dziedzinie. Oficjalne wręczenie nagród już 22 lutego 2015r.