Kiedy nie ogranicza Cię program, sprzęt ani nawet wyobraźnia, powstają prawdziwe animacje-perełki. Piekne, wzruszające, fascynujące lub zabawne – 100 pięciosekundowych historii, które musisz zobaczyć.
Jeden z artystów CGI – pwnisher, w ramach Alternate Realities CG, rzucił wyzwanie wszystkim artystom 3D na całym świecie. Udostepnił pewną animację, nad którą każdy mógł indywidualnie popracować, aby stworzyć swój alternatywny świat. Wyniki były oszałamiające.
Ilość zgłoszeń przeszła najśmielsze wyobrażenia pomysłodawcy wyzwania. W sumie nadesłano aż 2400 renderów! Twórca kanału i sponsorzy nagród mieli ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ prace były naprawdę świetne a nagród tylko 5 ( specjalne narzędzia od Rokoko, Wacom, Quixel, PNY i Aftershokz).
Aby podsumować wyzwanie 5 najlepszych prac + pozostałe 95, które wg. jury zasługiwały na szczególną uwagę, połączono w fascynujący, 10 minutowy film przedstawiający animację „Walka” w 100 alternatywnych światach.
Musisz koniecznie go zobaczyć, bo jest naprawdę epicki. Warto ćwiczyć i wypróbowywać swój warsztat aby osiągać podobne efekty.
Aby uzyskać taki efekt każdy artysta 3D potrzebuje podstawy czyli dobrych narzędzi pracy, do których może znaleść tutoriale, bliblioteki modeli, elementów, materiałów czy map HDRI. Jeśli interesuje Cię ta tematyka, przeczytaj artykuł o polecanych przez nas programach do animacji 3D – Czytaj „Narzędziownia animatora”.
Jeżeli pierwsza setka renderów podesłanych do tego konkursu Wam nie wystarcza, macie dużo czasu i chcecie więcej, to polecamy sprawdzić wszystkie 2400 prac, które zmontowano w jeden prawie 3 godzinny film. Szacunkowo daje to 18 lat pracy i renderowania tych fantastycznych krajobrazów pełnych niesamowitych form terenu, bajecznych postaci i zwierząt oraz ciekawych efektów specjalnych na różnym poziomie.
Udział w tak dużym wydarzeniu jest niesamowitym przeżyciem, i pewnie oglądając te prace, już tworzy Ci się w głowie pomysł na stworzenie własnej animacji. Dlatego polecamy śledzić kanał użytkownika pwnisher na YouTube. Tto jego na pewno nie pierwszy ani ostatni taki challenge. Poprzednie wyzwanie, opowiadające także o światach równoległych, odbiło się szerokim echem w branży.
Zapraszamy także do współtworzenia naszego Kalendarza na rok 2022, w którym umieszczamy najlepsze prace zgłoszone przez użytkowników oprogramowania Autodesk – o czym już wkrótce w osobnym wpisie. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac z poprzednich edycji:
Kalendarz PCC Polska na rok 2021 | Kalendarz PCC Polska na rok 2020 | Kalendarz PCC Polska na rok 2019
Autor: Michał Chmielewicz | PCC Polska