Menu

MetaHuman Creator – tworzenie realistycznej postaci w kilka minut

tworzenie-postaci-metahuman-creator-epic-games

Kategoria: Grafika 3D, Tagi: , , , ,

MetaHuman Creator – nowe innowacyjne narzędzie od Epic Games, które pozwoli Ci stworzyć realistyczną postać w kilka minut!


Od niedawna Epic Games udostępniło wczesny dostęp do Meta Human Creator.  Pozwoli on na stworzenie realistycznego cyfrowego człowieka wraz z pełnym riggiem. Dzięki temu możemy streamować na żywo naszą ekspresję – prosto do tej postaci!

proses-tworzenia-ppostaci-w-metahuman-creator


Czym jest MetaHuman Creator?

To niesamowita, oparta na chmurze aplikacja, do tworzenia cyfrowych ludzi o wysokiej wierności w bardzo krótkim czasie. W ciągu kilkunastu minut możecie wygenerować postać i jej twarz, z wszystkimi szczegółami – porami skóry i odcieniem, piegami, zmarszczkami, włosami, kształtem i kolorem oczy czy nosa. Elementy i cechy twarzy wybieracie z bazy zawierającej cechy prawdziwych osób. Dlatego stworzona postać wygląda i zachowuje się tak realistycznie.  Aplikacja jest tak prosta, że może być stosowana do stworzenia własnej, niepowtarzalnej postaci nawet przez osoby spoza branży.

Zobacz przegląd od Epic Games:


Chcecie przetestować MetaHuman Creator?

Creator MetaHuman jest w tej chwili z fazie testów. Możliwy jest TYLKO export postaci MetaHuman do Unreal Engine i Maya. Aby go wypróbować musicie zarejestrować się na stronie: https://ue.unrealengine.com/ENT-1883-01-2021-Digital-Humans_LP.html

Po pobraniu przyda Wam się tutorial od Travis Davids, który robi świetne wprowadzenie do tego narzędzia:


Autor: Michał Chmielewicz | PCC Polska

Macie pytania o zastosowanie MataHuman Creator?

Jeżeli chcecie wiedzieć, z jakim sprzętem możecie to połączyć, piszcie do nas.
Chętnie przedstawimy Wam możliwości Faceware Studio, do streamu Live do Unreala 😊.
Jeśli interesuje Cię tematyka szybkiego generowania postaci 3D koniecznie zobacz także nasz wpis ’Tworzenie postaci w Character Generator’.