Menu

MANUS Metagloves – najnowsze rozwiązanie do fingertrackingu pod MoCap i VR

Manus VR finger tracking

Manus Metalgoves – charakterystyczne cechy i zalety, wyróżniające je na tle konkurencji

Manus Metagloves to najnowszy model rękawic produkowanych przez firmę MANUS. Pod wieloma względami różnią się od swoich poprzedników – Manus Prime II. Poniżej opisujemy najważniejsze cechy charakterystyczne nowych rękawic i dostępne modele.

Manus Metagloves

©MANUS


#1: PRECYZYJNE ŚLEDZENIE PALCÓW W MANUS METAGLOVES

Tworząc kolejną generację rękawic, inżynierowie w MANUS za cel postawili sobie ulepszenie wyeliminowanie bolączek poprzednich edycji Prime. W tym celu opracowano przełomową technologię, która zapewnia wysoką wierność odwzorowania, dzięki zastosowaniu sensorów MANUS Quantum Tracking śledzących ruch opuszków palców z milimetrową dokładnością. Czujniki te są wolne od dryfu i dostarczają niesamowicie dokładne oraz wiarygodne dane.

#2: ZAAWANSOWANY SOLVER DŁONI W MANUS METAGLOVES

MANUS Advanced Hand Solver wykorzystuje dokładną pozycję opuszków palców, którą zapewniają czujniki MANUS Quantum Tracking i zastosowuje ją w biomechanicznym modelu dłoni MANUS, aby precyzyjnie odtworzyć jej cyfrowy szkielet.

Dryft soft gwarancja - MANUS Metagloves

©MANUS

Czujniki MANUS Quantum Tracking mogą być noszone na opuszkach palców na wiele sposobów. Użytkownicy otrzymują możliwość wyboru metody, która najlepiej pasuje do przypadku użycia. Poniżej przedstawiamy dwie dostępne opcje:

TASIEMKI: 

 • Tasiemki na palce w Manus Metagloves można owinąć wokół opuszków. Czujniki Quantum są mocowane na klipsach montażowych znajdujących się na paznokciach.
 • Tasiemki zapewniają bardzo stabilny montaż czujników Quantum, nawet przy dynamicznych scenach.

 

Finger tape Manus Metagloves

 

NAPARSTKI:

 • Naparstki w Manus Metagloves zakładane są przez nasunięcie ich na opuszki palców. Czujniki Quantum są mocowane podobnie, tj. na klipsach montażowych znajdujących się na paznokciach. Naparstki są szybszą metodą noszenia czujników Quantum, jednak niedającą tak dokładnych danych pomiarowych, jak tasiemki. Dostępne są w trzech rozmiarach, o których informują kropki na każdym z nich.
Finger sleeve rękawice Manus


#3: KOMPATYBILNOŚĆ RĘKAWIC MANUS Z NAJNOWSZYMI STANDARDAMI RYNKOWYMI

Live streaming z MANUS Core

Dedykowane oprogramowanie MANUS Core jest narzędziem stworzonym do odbierania danych z rękawic MANUS i danych ze śledzenia SteamVR. Za pomocą natywnych lub zewnętrznych wtyczek dane z palców są przesyłane w czasie rzeczywistym do Unreal i Unity oraz do oprogramowania Xsens MVN Animate lub OptiTrack Motive 3.0, gdzie są scalane z resztą szkieletu. MANUS Core jest dołączony do rękawic Quantum Metagloves.

Livestream Manus Metalgoves
 

SDK i zapis danych

Otwarty kod źródłowy SDK pozwala na zbudowanie dowolnej innej integracji. Funkcja nagrywania pozwala na rejestrowanie sesji, edytowanie ich i eksportowanie jako pliki FBX. Dostępne są także funkcje timecode’u i genlock w trakcie nagrywania. Ponadto mamy możliwość wyzwalania sesji mocap za pomocą funkcji „Motive 2.0 triggered recording” oraz „Vicon Shogun triggered recording”. Te opcje pozwalają zewnętrznemu oprogramowaniu wyzwalać nasze oprogramowanie do nagrywania i eksportować nagrane dane.

Integracje Manus Metagloves
Integracje Manus Metaglove

©MANUS


#4: MANUS METAGLOVES – WORKFLOW NIE DO ZAKŁÓCENIA

Wymienne baterie, nie pozwolą na przestój

Wszystkie warianty MANUS Metagloves są wyposażone w wymienne baterie, aby zapewniać nieprzerwaną pracę. Baterie mogą wytrzymać 4 godziny ciągłego użytkowania po pełnym naładowaniu. Dodatkowo, MANUS Metagloves mogą być zasilane z zewnętrznie poprzez port USB Typu-C.

Baterie wymienne w Manus Metagloves

Stacja ładująca do rękawic Manus Metagloves

Stacja umożliwia naładowanie do 6 baterii jednocześnie w ciągu 2 godzin. Jest również kompatybilna z poprzednim modelem MANUS Xsens Gloves i bateriami SteamVR Pro Tracker, co pozwala łatwo zadbać o baterie Metagloves i baterie SteamVR Pro Tracker w tym samym czasie. Stacja ładująca jest sprzedawana oddzielnie.


MODELE RĘKAWIC MANUS METAGLOVES

Rękawice MANUS XSENS Metagloves – opracowane specjalnie do wspólpracy z systemem Xsens

Rękawice Xsens Metagloves firmy Manus zostały specjalnie opracowane do bezproblemowej współpracy z Xsens MVN – oprogramowaniem do animacji postaci 3D używanym przez profesjonalistów z branży na całym świecie. Mozesz teraz dodać najdokładniejsze śledzenie palców Quantum do swojego zestawu Xsens za pomocą jednego kliknięcia.

Dzięki bezpośredniej integracji z MVN Animate, rękawice natychmiastowo wzbogacają pipeline o dane ruchowe palców w czasie rzeczywistym. Efektem końcowym jest możliwość streamingu danych z czujników Xsens wraz z rękawicami Manus oraz eksport animacji w postaci jednego pliku FBX lub BVH.

 • Uchwyć szczegółowo każdy ruch dzięki precyzyjnej technologii śledzenia Quantum.
 • Oszczędzaj cenny czas podczas animacji, nie tracąc przy tym realizmu ruchów.
 • Tchnij życie w swoje motion capture, wyposażając swój kombinezon Xsens w funkcję śledzenia palców MANUS.
 • Przesyłaj dane o palcach wraz z danymi o ciele Xsens jako jedno źródło.

Rękawice Xsens Metagloves są odporne na zakłócenia magnetyczne, a także są objęte 2-letnią gwarancją na sprzęt oraz dożywotnim wsparciem technicznym.

Integracje Manus + Xsens


Rękawice MANUS Quantum Metagloves – świetne rozwiązanie do wirtualnej rzeczywistości

Technologia MANUS Quantum tworzy dokładny szkielet dłoni poprzez automatyczną kalibrację rozmiaru dłoni. Czujniki Quantum Tracking w rękawicach MANUS Metagloves wysyłają dane palców do oprogramowania, które tworzy dokładną cyfrową kopię dłoni. Dzięki temu może naśladować nawet najbardziej złożone ruchy i pozy.

Rękawice Quantum Metagloves pozwola Ci na precyzyjną interakcję z obiektami w wirtualnych światach, aby tworzyć wciągające wirtualne środowiska do trenowania i doświadczania. Dokładna technologia Quantum Tracking w połączeniu z realistycznym środowiskiem wirtualnym zapewni wrażenia na najwyższym poziomie.

 


Rękawice MANUS OptiTrack Metagloves – bezpośrednia integracja z systemem Motive już w krótce

Rękawice OptiTrack Metagloves zostały opracowane specjalnie do bezproblemowej współpracy z Motive 3.1, oprogramowaniem do przechwytywania ruchu używanym przez profesjonalistów z branży na całym świecie. Rękawice są odporne na zakłócenia magnetyczne i objęte są 12-miesięczną gwarancją na sprzęt oraz dożywotnią pomocą techniczną.

Dodaj dane z palców systemu Manus Quantum bezpośrednio do Motive 3.1 za pomocą OptiTrack Metagloves. Zwiększ możliwości swoich danych przechwytywania ruchu przy minimalnym wpływie na istniejący pipeline. Przesyłaj bardzo dokładne i szczegółowe dane palców do Motive 3.1 bez wysiłku. Dane palców dostarczone przez OptiTrack Metagloves zostaną połączone z danymi ciała OptiTrack wewnątrz Motive 3.1.

Używaj rękawic OptiTrack Metagloves firmy MANUS jako samodzielnego rozwiązania, poza Motive, z wersją Plus (Plus Edition). Pakiet ten zawiera kabel do kodowania czasowego SMPTE i wszystkie wtyczki MANUS, w tym wtyczki do Motionbuilder, Unity i Unreal Engine.


ELEMENTY DODATKOWE 

Wymienne tekstylia

 • Tekstylia Metagloves można prać i wymieniać aby zachować odpowiednią higienę – dostępne są także dodatkowe komplety do zakupu.
 • Elektronika podłączona do rękawić może być usunięta dosłownie w ciągu kilku sekund.
Tekstylia rękawicy Manus Meteagloves


SPECYFIKACJA TECHNICZNA RĘKAWIC MANUS METAGLOVES

Cecha Opis
Opóźnienie sygnału ≤ 5ms
Typ sensora Pozycjonowanie bezwzględne
Częstotliwość pracy sensorów 120 Hz
Czas pracy baterii Do 4 godzin
Czas do pełnego naładowania 2 godziny (USB Typ-C)
Waga 138 g (wraz z baterią)
Komunikacja przewodowa USB Typ-C
Komunikacja bezprzewodowa Opatentowany, wysokowydajny protokół 2,4 GHz
Zasięg bezprzewodowy Do 15 m
Obsługiwany OS Windows 10/11
Mocowanie czujników Naparstki, tasiemki
Tekstylia rękawicy 1 rozmiar (możliwość prania)

 

Specyfikacja techniczna Manus Metagloves
Manus oficjalny dystrybutor

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the heart.  Promocje