Menu

Komiksowy efekt grafiki w V-Ray

komiksowy efekt grafik z wykorzystaniem v-ray

Kategoria: 3ds Max, Tagi: , , , ,

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego tutoriala przygotowanego przez Chaos Group dla wygody i szybkiej nauki V-Ray dla 3ds Max.


Cienie i cieniowanie w V-Ray

Artysta 3D z Chaos Group Veso Mihaylov przedstawia proces cieniowania sceny w 3ds Max i V-Ray aby uzyskać stylizowany wygląd kreskówki.

Zaczyna od pokazania jak skonfigurować shadery dla obiektów otoczenia, a następnie omawia zastosowanie i ustawienia innych efektów środowiska VRayToon do konturów wokół obiektów geometrycznych.

Przegląda również materiały VRayToon i ich ustawienia podczas cieniowania auta. Na koniec robi i omawia cieniowanie reklamy hamburgera na dachu furgonetki z wykorzystaniem zdjęć.


Kreskówkowy styl z V-Ray

VRayToon to funkcja w oprogramowaniu V-Ray, która umożliwia renderowanie scen w stylu kreskówki lub rysunku animowanego.

W trybie VRayToon, można dostosować różne ustawienia, takie jak grubość krawędzi, rodzaj krawędzi, cienie, rozmycie itp. Można również użyć mapy kolorów, aby zmienić wygląd krawędzi.

Warto również pamiętać, że VRayToon działa w oparciu o materiały obiektów w scenie. Dlatego, aby uzyskać najlepsze efekty, należy dostosować materiały obiektów, takie jak przypisanie materiałów do obiektów lub zmiana ustawień tekstur.

Po skonfigurowaniu ustawień kamery i materiałów, można rozpocząć renderowanie sceny w stylu kreskówki lub rysunku animowanego.

 

Autor: Anetta Hauzer | PCC Polska