Menu

Jak będzie się rozwijał program Autodesk Inventor?Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , , ,

Co zapisane jest w przyszłości rozwoju programu Inventor? Zespół pracujący nad rozwojem oprogramowania dzieli się swoją wizją przyszłości programu.


Rozwój programu Inventor

Minął już rok, od kiedy obchodziliśmy dwudziestą rocznicę powstania programu Inventor. Od tego czasu ukazał się Inventor 2021 i kilka aktualizacji z ulepszeniami, z których wielu z was już korzysta. Ciemny motyw, szybsze tworzenie rysunków, ulepszenia w środowisku części i zespołów, ulepszony import z Revit oraz ulepszone możliwości projektowania konstrukcji ramowych były bardzo dobrze przyjęte, nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość rozwoju programu Inventor.

Zaktualizowany harmonogram

Mamy kilka rzeczy nad którymi pracujemy, Nasz zespół nie może się doczekać, kiedy zacznie dzielić się niektórymi szczegółami na temat tego, co będzie dalej. Światowy zespół osób pracujący nad rozwojem programu Inventor to bardzo zmotywowany zespół, który ma jeden cel – pomóc zdefiniować Ci nowe możliwe. Wstajemy każdego ranka, myśląc o sposobach uczynienia programu Inventor jeszcze lepszym. Spójrz na niektóre z tych przyjaznych twarzy stojących za produktem. Podsumowując to około 2000 lat doświadczenia, skupionego na tym, co dalej!

Jak będzie się rozwijał program Autodesk Inventor roadmap 1

 

Ta mapa rozwoju może zawierać oświadczenia dotyczące przyszłych wydarzeń i starań związanych z rozwojem naszych produktów i usług. Te stwierdzenia odzwierciedlają nasze obecne oczekiwania na podstawie tego, co wiemy dzisiaj. Nasze plany nie są obietnicą ani gwarancją przyszłej wersji programów, usług lub funkcji, a decyzje zakupowe nie powinny być podejmowane na podstawie tych oświadczeń.


Doświadczenie

W ciągu ostatnich kilku lat widziałeś, jak dużo pracowaliśmy nad ogólnym doświadczeniem pracy użytkownika w programie Inventor, od obsługi wielu monitorów, ciemnego motywu i usprawnionych poleceń, itp… Gdy patrzymy w przyszłość widzimy kilka obszarów, w które będziemy inwestować, aby Twoje codzienne zadania były wykonywane szybciej i łatwiej.

Jedną z najbardziej pożądanych funkcji o której mówili użytkownicy na przestrzeni lat jest przechwytywanie stanu modelu na wielu etapach produkcji, tworzenia uproszczonych wersji lub rodzin projektów bez tworzenia oddzielnych plików dla każdej konfiguracji. Obecnie mamy narzędzia iPart i iAssembly, które świetnie nadają się do tworzenia i generowania projektów, którymi można zarządzać jako oddzielnymi plikami. To, czego brakowało to możliwość utworzenia wielu reprezentacji części i złożeń w jednym pliku modelu. Stany modelu –  umożliwiają zdefiniowanie modelu z wieloma wariantami bez konieczności tworzenia i zarządzania wieloma dodatkowymi plikami. Mają pomóc w przedstawieniu różnych etapów produkcji czy uproszczonych wersji w szybki i prosty sposób w jednym modelu.

Jak będzie się rozwijał program Autodesk Inventor roadmap 2


Wciąż inwestujemy w ogólną wydajność programu, ponieważ Inventor nadal zajmuje wysokie miejsce wśród klientów na rynkach, które obsługujemy, takich jak maszyny przemysłowe, urządzania, wyposażenia fabryk. Jednym z naszych obszarów zainteresowania jest wydajność wyświetlania grafiki w której będziemy wykorzystywać procesor karty graficznej GPU do przetwarzania wyświetlanego obrazu. Zauważysz znaczny wzrost wydajności grafiki podczas korzystania z wyświetlania w trybie „cieniowany z krawędziami” czy szkieletowy, a jednocześnie zmniejszenie obciążenia procesora Prawdopodobnie zauważysz również, że edycja części w złożeniu jest nieco szybsza, ponieważ. Typowe zadanie edycji w trybie zespołu w Inventor wersji 2021 roku zajmuje około dwóch minut, a dzięki przyszłej optymalizacji grafiki te same zadania zostaną ukończone w zaledwie 80 sekund. Prawdopodobnie zauważysz również, że otwieranie i zamykanie dokumentów jest zauważalnie szybsze.

Przeprowadziliśmy wiele badań, aby zrozumieć, w jaki sposób używane jest każde polecenie i jak możemy je usprawnić. Zaczęliśmy od przyśpieszenia przepływu pracy w oknach dialogowych poleceń. Dodaliśmy takie elementy jak ustawienia wstępne, aby zapamiętać najpopularniejsze ustawienia. Zaokrąglenie to następne polecenie, którym chcieliśmy się zająć. Ułatwiliśmy wybór typu zaokrąglenia (krawędź, pełne zaokrąglenie lub ściana), i dodaliśmy możliwość filtrowanie zaznaczonych elementów, aby łatwiej było wybrać to, co chcesz. Rezultatem jest szybsze i łatwiejsze w użyciu polecenie z bardziej przewidywalnymi wynikami.

Jak będzie się rozwijał program Autodesk Inventor roadmap 3


Automatyzacja

Ostatnio w społeczności użytkowników programu Inventor wyraźnie wzrosło zainteresowanie automatyzacją. Widzimy to w rozmowach z użytkownikami, aktywności na forum i wynikach ankiet. Na szczęście Inventor już teraz oferuje ogromny potencjał automatyzacji. Po raz pierwszy dodaliśmy API wiele lat temu, umożliwiając firmom pisanie własnych aplikacji w oparciu o program Inventor. Następnie zintegrowaliśmy iLogic, dzięki czemu osoby niebędące programistami mogą zautomatyzować wiele elementów w swoich zespołach bez konieczności znajomości języka programowania. Wprowadziliśmy również Forge, które zapewnia platformę programistyczną opartą na chmurze, która umożliwia tworzenie narzędzi dla firm i klientów.

Nie cała nasza automatyzacja odbywa się za pośrednictwem API, iLogic lub Forge. Ciągle szukamy sposobów, aby pomóc w automatyzacji typowych zadań. W programie Inventor 2021 znacznie ulepszyliśmy formaty arkuszy rysunkowych, ułatwiając tworzenie rysunków za pomocą automatycznych szablonów. Kontynuowaliśmy ulepszanie przepływu pracy, aby zintegrować takie elementy jak notatki 3D i blokowanie widoku z kamery, aby jeszcze bardziej zautomatyzować tworzenie rysunków.

Staramy się również połączyć przepływ projektów pomiędzy programami Inventor i Revit, w celu automatyzacji procesów projektowania i współpracy. Inventor 2021 umożliwił asocjacyjne łączenie modeli z programu Revit jako odniesienie, aby pomóc w projektowaniu urządzeń czy wyposażenia w kontekście projektu budynku. Kiedy model programu Revit się zmienia, model w programie Inventor może automatycznie aktualizować się w celu dostosowania i zachowania synchronizacji  Pracujemy teraz nad usprawnieniem przepływu danych, aby w podobny sposób można było przenieść projekty z powrotem do programu Revit i do reszty projektu budynku. Narzędzia upraszczające są dalej optymalizowane, pracujemy nad dodaniem nowych opcji publikowania w programie Revit i badaniem sposobów automatycznego odzwierciedlania zmian zrobionych w programie Inventor w programie Revit.

Jak będzie się rozwijał program Autodesk Inventor roadmap 4

Innym obszarem, w którym chcemy lepiej połączyć ze sobą zespoły projektowe, jest ułatwienie przesyłania modeli z Inventor do Fusion 360 w celu prowadzenia dalszych etapów analiz czy produkcji. Ponieważ rynek coraz bardziej dąży do optymalizacji przepływu danych między projektowaniem a produkcją, Autodesk przez lata inwestował w wiele różnych elementów poprawiających możliwości produkcji. Produkty Moldflow, HSM, Magestic, Netfabb, Magestic i Delcam to kilka kluczowych przykładów. Historycznie wszystkie te możliwości CAM były dostępne tylko w oddzielnych aplikacjach. Teraz zaczynamy wprowadzać wiele z tych narzędzi do Fusion 360 i zamierzamy stworzyć go łatwym w użyciu wraz z potężnymi możliwościami projektowania jakie posiada Inventor. Wystarczy kilka kliknięć, aby skopiować część utworzoną w Inventor do Fusion 360, aby stała się gotowa do współpracy z inżynierem na produkcji lub warsztatem.

Jak będzie się rozwijał program Autodesk Inventor roadmap 5


Opinie i uwagi użytkowników

Zespół pracowników zaangażowanych w rozwój programu Inventor co roku rozmawia z tysiącami klientów, zbierając opinie i szukając wskazówek dotyczących przyszłych ulepszeń programu. Udostępniamy ankiety i kontaktujemy się z wieloma z was na naszych forach dyskusyjnych i kanałach społecznościowych, a jednak jest o wiele więcej tych z którymi nigdy nie mamy kontaktu. Chcemy wprowadzić opinie i ankiety bezpośrednio w programie Inventor, aby niezwykle szybko i łatwo można było dostarczać informacje zwrotne po zamknięciu sesji programu Inventor. Z naszej strony te opinie trafiają bezpośrednio do zespołu rozwoju produktu, zapewniając, że Twój głos zostanie usłyszany przez osoby pracujące nad przyszłymi wersjami. Wszystko to ma na celu ukierunkowanie przyszłego planowania, dzięki czemu uzyskasz najbardziej odpowiednie i oczekiwane aktualizacje.

Jak będzie się rozwijał program Autodesk Inventor roadmap 6 opinie użytkownikow


Podsumowanie

Plan działania dotyczący programu Inventor opiera się na opiniach społeczności Inventor. Uwielbiamy słuchać użytkowników programu Inventor. Codziennie rozmawiamy z klientami za pośrednictwem forum Inventor Ideas i Inventor Forum. W ramach społeczności Inventor Feedback Community możesz uzyskać znacznie więcej informacji na temat projektów, nad którymi pracujemy w programie Inventor, oraz przetestować wersje alfa i beta za pośrednictwem przeglądarki. Zachęcamy do zaangażowania się w którąkolwiek lub we wszystkich tych społecznościach i spraw, aby Twój głos był słyszalny!

Artykuł został przetłumaczony ze strony https://blogs.autodesk.com/inventor/2020/11/10/inventor-road-map/