Menu

Inventor Tips&Tricks: Engineering notes – generowanie uwag technologicznych

Bardzo często podczas tworzenia dokumentacji pojawia się problem wykorzystania tych samych uwag na wielu rysunkach. Przeczytaj jak sobie z tym poradzić.Problem:

Użytkownik w Inventorze zmuszony jest do wpisywania ręcznie tych samych tekstów wielokrotnie w tych samych rysunkach. Opisywane przez nas narzędzie Engineering Notes pozwoli ten proces znacznie zautomatyzować.


Engineering Notes – szybkie generowanie uwag technologicznych

Dodatek pod nazwą „Engineering notes” umożliwia szybkie generowanie dowolnych uwag technologicznych korzystając z przygotowanych w szablonie uwag jak również dodawanie zupełnie nowych. Aplikacja umożliwia edycję już istniejących notatek, zmianę czcionek, numeracji sortowania obramowań itp. Aplikacja dostępna jest w wersji próbnej (20 uruchomień Inventora) oraz płatnej.

engineering notes


Jak skorzystać z Engineering Notes?

  • Z zakładki Dodatki wybieramy „Engineering Notes
  • Po lewej stronie okna znajduje się wykaz wstępnie zdefiniowanych uwag zapisanych w szablonie. Użytkownik ma możliwość dodania własnych uwag do zdefiniowanej listy.
  • Po prawej stronie znajduje się domyślna lista, która (po uprzednim dodaniu tekstu) zostanie wyświetlona na rysunku 2D.
  • Możemy zatem wykorzystać uwagi zdefiniowane klikając w odpowiednie pole lub też dodać kolejną dowolną uwagę.
  • Uwagi te mogą zostać ponumerowane, posortowane oraz zostać wyświetlone w ramce.
  • Po kliknięciu w przycisk Insert zostaje wygenerowany widok, który jest integralnym elementem. Zawiera on wszystkie uwagi, które zdefiniowaliśmy. Jeżeli należałoby zmodyfikować te uwagi możemy ponownie uruchomić dodatek i wybrać w polu „Notes on drawing” opcję „Engineering Notes”.
  • W momencie odznaczenia pola „Set as Style” użytkownik jest w stanie edytować czcionkę.

en2


Przykładowe wykorzystanie programu:

en4

 

Źródło: PCC Polska/ Autodesk