Menu

Inventor 2020 – ustawienia wyświetlania modeli

Inventor 2020 – ustawienia wyświetlania modeli

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: ,

Kolejnym z ulepszeń ułatwiających i przyspieszających tworzenie projektów w programie Autodesk Inventor 2020 są ustawienia wyświetlania modeli. Dowiedz się z artykułu jak z nich korzystać.


Inventor 2020 – ustawienia wyświetlania modeli

W najnowszej wersji programu Autodesk Inventor 2020 dostępne są nowe ustawienia wstępne wyświetlania grafiki, pozwalające oszczędzić czas na dopasowanie parametrów wyświetlania do potrzeb jakie mamy w pracy z różnymi modelami. Dostępne są 3 predefiniowane ustawienia wyświetlania w programie Inventor:

  • Wysoka jakość
  • Zrównoważony
  • Wydajność

Ustawienia znajdują się w menu Widok -> panel Wygląd:

Inventor 2020 – ustawienia wyświetlania modeli 1


Ustawienia wstępne grafiki w Inventor 2020:

Inventor 2020 – ustawienia wyświetlania modeli 2.jpg

Różnice w wyświetlaniu modeli po zmianie trybu wyświetlania: Wysoka Jakość, Zrównoważony, Wydajność:

  • Wysoka jakość— kładzie nacisk na zapewnienie estetycznych efektów wizualnych z wykorzystaniem nowego stylu oświetlenia Jasny IBL, stylu wizualnego Realistyczny i cieni. Najlepiej stosować je w celu uzyskania wysokiej jakości wizualizacji podczas demonstracji produktów lub w renderach ze śledzeniem promienia wodzącego.
  • Zrównoważony— kładzie nacisk na prezentację wizualną i wydajność. „Zrównoważony” jest domyślnym ustawieniem wstępnym dla części wykorzystujących nowy styl oświetlenia Jasny IBL, styl wizualny Cieniowany z krawędziami oraz cienie otoczenia. Idealne nadaje się do pracy z częściami, oraz zespołami o małej i średniej wielkości.
  • Wydajność— ustawienia w których wydajność jest ważniejsza niż jakość wyświetlania. Wydajność jest domyślnym ustawieniem dla szablonów zespołów wykorzystujących nowy styl oświetlenia Jasny, styl wizualny Cieniowany i brak cieni. Najlepiej nadaje się do pracy ze średnimi i dużymi zespołami.

 

Podczas pracy i otwierania modelu w trybie Express ustawienie wstępne Wysoka Jakość nie jest dostępne. Dzieje się tak dlatego, że komponenty nie są w pełni załadowane, a styl wizualny Realistyczny nie jest dostępny.

 

Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska