Menu

Inventor 2020: Tryb tylko do odczytu

Inventor 2020 - tryb tylko do odczytu

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , ,

Tryb działania programu Autodesk Inventor 2020 „Tylko do odczytu” umożliwia otwieranie plików: części (.ipt), złożeń (.iam), rysunków (.idw, dwg) i prezentacji (.ipn) w programie Inventor bez korzystania z licencji.


Inventor 2020: Tryb tylko do odczytu

Tryb tylko do odczytu Inventor jest przeznaczony do przeglądania dokumentacji, mierzenia, sprawdzania, itp. Menu programu w trybie tylko do odczytu jest mocno ograniczone, można np. wyświetlić zestawienie komponentów zespołu, zrobić z niego eksport  do Excela, wykonać analizę kolizji w zespole, sprawdzić wymiary, jest dostęp do struktury zespołu, można otwierać podzespoły czy części bezpośrednio z zespołu.

Inventor 2020 - tryb tylko do doczytu

 

Ograniczenia tego trybu to brak możliwości zapisania zmian, plik nie może być edytowany ani zapisywany w trybie tylko do odczytu, nie można wykonać adnotacji opartych na modelu 3D, adnotacji 2D czy dodawać wymiarów na rysunkach 2D.

Instalując program Inventor 2020 automatycznie instaluje się tryb tylko do odczytu. Każdy kto chciałby skorzystać z takiej formy przeglądarki, a nie ma programu Inventor, może pobrać wersje testową programu Inventor 2020. Po okresie testowym trwającym 30 dni, będzie dostępny tylko tryb do odczytu. Tryb działania tylko do odczytu Inventor nie wygasa.

Dla osób korzystających pomocniczo z dokumentacji konstrukcyjnej wykonanej w programie Autodesk Inventor jak działy zakupów, marketingu, serwisu itp., tryb tylko do odczytu jest dużo wygodniejszy i oferuje większe możliwości od poprzednio używanie przeglądarki Inventor View.

 

Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska