Menu

Instalacja niestandardowa oprogramowania Autodesk

instalacja niestandardowa licencji programów autodesk

Kategoria: Pomoc techniczna, Tagi: ,

Od wersji 2022 licencji Autodesk pojawiła się nowa opcja – możliwość stworzenia spersonalizowanego pliku instalacyjnego. Zobacz jak to zrobić!


Niestandardowa instalacja oprogramowania Autodesk

Wersje oprogramowania Autodesk 2022 przyniosły wiele nowości. Jedną z nich jest możliwość tworzenia spersonalizowanego pliku instalacyjnego. Nie musisz już pobierać wszystkich niepotrzebnych Ci dodatków, by i tak wykluczyć je podczas instalacji. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo czasu na instalacji.

Funkcja została dodana na koncie Autodesk. Zaloguj się na manage.autodesk.com/home/ i przejdź do zakładki Produkty i usługi. Następnie wybierz Instalacja niestandardowa.

Instalacja niestandardowa - konto Autodesk


Kolejnym etapem jest wybór sposobu licencjonowania. Większość klientów posiada subskrypcje czasowe, których metodą aktywacji jest Identyfikator Autodesk. U użytkowników, którzy zakupili licencje wieczyste przed 2016 rokiem pojawi się opcja Numer seryjny i/lub Sieć.

Instalacja niestandardowa - Typy licencji Autodesk


W przypadku posiadania subskrypcji programu AutoCAD LT w podstawowych opcjach personalizacji możesz wybrać język programu, oraz wersję do zainstalowania.

Instalacja niestandardowa - Identyfikator Autodesk


Zagłębiając się w zaawansowane opcje dostosowywania zdefiniować można miejsce na dysku komputera , w którym zostaną wypakowane pliki instalacyjne i gdzie ma zostać zainstalowany program.

Z uwagi na to, że co jakiś czas program AutoCAD LT wymaga dostępu do Internetu w tym miejscu wyświetlają się domeny stron internetowych, które nie powinny być blokowane przez Twój system antywirusowy i firewall.

Instalacja niestandardowa - dostosowywanie


Możesz również zdefiniować ustawienia pliku lisp, umożliwić i zablokować dostęp programu do witryn online i określić, czy chcesz zgłaszać ewentualne błędy programu do Autodesk.

Instalacja niestandardowa - dostosowywanie 2


Kolejną, przydatną nowością jest możliwość konfiguracji i instalacji kilku programów w jednym miejscu. Przykładowo posiadacze subskrypcji pakietu Product Design & Manufacturing Collection mogą w prosty sposób spersonalizować i pobrać program Inventor Professional, Inventor CAM i AutoCAD Mechanical.

Instalacja niestandardowa licencji Autodesk - Inventor


Konfigurując pliki instalacyjne Inventora możesz zdecydować, czy chcesz pobierać takie dodatki jak:

  • Przeglądarkę elementów elektrycznych
  • Bezpłatną przeglądarkę plików DWG
  • Biblioteki
  • Wtyczkę umożliwiającą współpracę z Revitem (program z branży budowlanej)

Instalacja niestandardowa licencji Autodesk - Inventor 2


Podobnie jak w programie AutoCAD możesz podjąć decyzję, w jakim stopniu Inventor może łączyć się z Internetem chociażby w takich kwestiach jak informacje zwrotne od produkcie, aktualizacje, czy widoki udostępnione.

Przydatną funkcją jest możliwość wyboru ustawień programu Inventor. Mogą być to ustawienia domyślne, ściśle związane z programem AutoCAD lub import własnych niestandardowych ustawień.

W tym miejscu zdefiniujesz też z którego miejsca program Inventor łączyć się będzie z biblioteką normaliów Content Center. Może być to standardowa ścieżka lokalna, lub katalog serwerowy przy wykorzystaniu środowiska PDM – Vault.

Instalacja niestandardowa licencji Autodesk - Inventor 3

 

Instalacja niestandardowa licencji Autodesk - Inventor 3

 


Biblioteki Content Center zawierają wiele norm, np.:

  1. Elementy znormalizowane (m.in. ANSI, DIN, ISO, JIS i GB, PN, Parker, IDF, Ghost)
  2. Generatory elementów
  3. Konstrukcje blachowe
  4. Systemy trasowe

W wersji 2022 nie musisz pobierać ich wszystkich. Sam zdecyduj, które normy będą Ci potrzebne.

Instalacja niestandardowa licencji Autodesk - Inventor 5

 

Autor: Jakub Piwowar | PCC Polska