Menu

Historie klientów ShotGrid dla filmu, telewizji i gier – Ecole MoPA

Ecole MoPA ShotGrid

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Szkoła Animacji MoPA łączy twórczość, pasję i technologię. Pre-produkcja, produkcja oraz post-produkcja animacji.


ShotGrid dla filmu

Witam wszystkich czytelników. Po raz kolejny zapraszam na porcję informacji nt. użytkowników programu do zarządzania projektami Shotgrid. Dziś na tapetę weźmiemy studio Ecole MoPA.

Jak studio mówi o sobie:

„Od ponad 20 lat Szkoła Animacji MoPA łączy twórczość, pasję i technologię. Nasza szkoła oferuje znakomite szkolenia w zakresie animacji 3D, cieszące się międzynarodowym uznaniem. Liczne nagrody zdobyte na różnych festiwalach świadczą o artystycznym i filmowym poziomie oraz technicznej biegłości naszych studentów.”


Oprócz bycia szkołą animacji, studio zajmuje się pre-produkcją, produkcją oraz post-produkcją animacji.

Ecole MoPa szkoła animacji ShotGrid

Własność Ecole MoPa


Usprawniony proces przeglądu dzięki ShotGrid

Wracając do tytułowego tematu, studenci animacji w Ecole MoPa (Kayu Leung, Marion Philippe, Théo Jamin oraz Jean Géraud Blanc) tak oto wypowiadają się nt. Shotgrida:

„Gdy liczy się każda klatka, usprawniony proces przeglądu pozwolił naszemu zespołowi trzymać rękę na pulsie i zwiększył wydajność pracy.”

usprawniony proces przeglądu ShotGrid

Własność Ecole MoPa


Proces konstruowania animacji 3D od podstaw

Opinie nowicjuszy w użytkowaniu oprogramowania są niezwykle istotne dla jego twórców, ponieważ próg wejścia w użyteczne korzystanie z platformy może stanowić o wyborze oprogramowania przez takie osoby na długie lata kariery (oraz ich szefów projektów).

„ShotGrid to intuicyjna platforma, która pomaga nam uprościć pracę nad projektem, łatwo podzielić zadania i przypisać role, pomagając rozwiać wątpliwości przytłaczający proces konstruowania pięciominutowej animacji 3D od podstaw.”

konstruowania animacji 3D ShotGrid

Własność Ecole MoPa


Jednym z filarów innowacyjności jest bycie przed konkurencją:

„ShotGrid dał nam przewagę nad konkurencją i zdecydowanie polecamy go studentom VFX”.

Koniec końców, użytkownicy ShotGrid są artystami, a dla artystów najważniejsza jest wolność twórcza. Jest ona możliwa do osiągnięcia tylko wtedy, gdy umysł jest maksymalnie odciążony od codziennych zadań:

„Śledzenie naszych postępów w ShotGrid uwalnia nas od czasochłonnych problemów logistycznych i organizacyjnych, pozwalając unieść się naszej kreatywności. ShotGrid daje nam artystyczną wolność”.

Działalność studia Ecole MoPa jest bardzo zróżnicowana. Nie tylko tworzy własne projekty, ale także bierze pod swoje skrzydła nowych adeptów sztuki animacji. ShotGrid doskonale wpisuje się w otwarty umysł ludzi tworzących ten zespół, pozwalając im na tworzenie coraz bardziej innowacyjnych projektów.


To tyle na dziś, i tradycyjnie już zapraszam na kolejną historię studia z ShotGridem w tle!


Autor: Bartosz Kondracki | PCC Polska