Menu

Character Generator

Autodesk dla branży 3D

Generator postaci

Podgląd Character Generatora w wyszukiwarce

©Autodesk

 


Character Generator, to narzędzie do tworzenia postaci humanoidalnych, w którym użytkownik posiada zestaw narzędzi pozwalający w prosty i szybki sposób stworzyć postać na potrzeby swojej wizualizacji, animacji czy nawet gry.

Tworzenie postaci w generatorze jest proste i intuicyjne, podobnie jak generatory postaci w niektórych grach. Natomiast finalnym efektem wygenerowanej postaci jest pełnoprawny, funkcjonalny model gotowy do wykorzystania w programach graficznych (np. 3ds Max) lub silniku graficznym (np. Unity).


Konfiguracja postaci wygląda następująco:

1. Pierwszą czynnością jest ogólny wybór postaci, przygotowanych przez Autodesk. Wybieramy m.in. czy ma być to kobieta, mężczyzna, ogólna budowa ciała, czy ma być to człowiek, czy może bardziej postać ze świata fantasy/sci-fi.

Podgląd Character Generatora w wyszukiwarce

©Autodesk


2. Następnym krokiem jest konfiguracja twarzy, jej rysów, koloru oczu, układu kości twarzoczaszki.

konfiguracja oczu

©Autodesk

 

Konfiguracja twarzy

©Autodesk

 


3. Kolejnym krokiem jest konfiguracja ciała, fryzury/nakrycia głowy i ubrań.

Konfiguracja ciała

©Autodesk

4. Wreszcie po ustawieniu wszystkich najważniejszych rzecz i naciśnięciu przycisku „Finish” zatwierdzamy naszą postać. Do tej pory usługa była całkowicie za darmo. Zatem możemy przygotować własną bibliotekę postaci, nie ponosząc żadnych kosztów.

Aby wygenerować postać wystarczy przejść do Biblioteki i kliknąć przycisk „generate” w lewym dolnym rogu portretu. Wyświetli nam się następujące okno:

Generowanie postaci (5)

©Autodesk

 


W tym momencie możemy zdecydować: czy stworzyć obiekt tzw „high poly” czy „low poly”. Za model z wysokim detalem przyjdzie nam jednak zapłacić punktami Autodesk tzw. „Cloud Credits”. Dlatego generator zaznacza nam to przy każdej płatnej opcji niebieskim zaznaczeniem. Na dole zaś podsumowuje ogólny koszt punktów za wygenerowaną postać.

W generatorze można wybrać również dla jakiej platformy chcemy generować daną postać, do wyboru mamy m.in. Maya, 3ds Max a także silnik Unity.

Po wygenerowaniu postaci możemy zamieścić ją w swoim programie, w tym wypadku w 3ds Max.

Postać w 3ds Max 2018

©Autodesk

Postać wygenerowana w Character Generator i przetransportowana do 3ds Max zachowuje pełną funkcjonalność, szkielet gotowy do riggowania, tekstury, a nawet gotową do animacji twarz.

Twarz postaci w 3ds Max (7)

©Autodesk

 

Generator postaci jest świetnym narzędziem do szybkiego tworzenia postaci w każdej dziedzinie grafiki i wizualizacji. Warto też zakupić punkty, dzięki którym szybko i małym nakładem pracy stworzymy szczegółową postać, gotową do wyrenderowania, animacji czy gry.


Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Ile kosztuje Autodesk Character Generator?


Cena programu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować.
Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami w tej sprawie.

kontakt
    Zapytaj o ofertę naszych doradców    
promocja
    Sprawdź nasze aktualne promocje     


Dlaczego warto?

W ciągu 15 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. W związku z tym na bieżąco wiemy z jakimi trudnościami borykają się klienci z danej branży i jakie rozwiązania są najlepsze. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.
stacja robocza do 3ds Max

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the cup.


    Promocje