Autodesk 3ds Max – silniki renderujące

Autodesk dla branży 3D


Silniki renderujące do 3ds Max


V-Ray

Chaos Group V-Ray jest osobnym silnikiem renderującym opartym na technologii GI. Cechuje się duża szybkością obliczeń w porównaniu z innymi silnikami tego typu, oraz łatwym w opanowaniu edytorze materiałów. Mimo łatwości obsługi i przejrzystości interfejsu, aby osiągać w nim foto-realistyczne efekty musimy poświecić kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin na zdobycie niezbędnego doświadczenia.

Pomaga nam w tym ogromny zasób wiedzy dostępny za darmo w Internecie, ponieważ V-Ray jest obecnie najczęściej wybieranym silnikiem renderującym. Ogromna większość naszych klientów wraz z 3ds Max kupuje również ten silnik. V-Ray znajduje zastosowanie w foto realistycznej wizualizacji architektonicznej i produktowej oraz animacji, z myślą o której został stworzony.

V-Ray jest programem współpracującym z konkretnym oprogramowaniem graficznym takim jak: 3ds Max, 3ds Max Design, Maya, Softimage, i SketchUp. Należy zakupić osobną wersję dla dedykowanego programu. Każda licencja zabezpieczona jest kluczem sprzętowym.


Arnold 5

Arnold Render jest silnikiem renderującym firmy Solid Angle, zaimplementowanym do programów graficznych firmy Autodesk jako jedna z podstawowych opcji.

Arnold swoje początki miał w 1997 roku, gdy Marcos Fajardo zdecydował się stworzyć swój własny silnik renderujący. Od tamtej pory Arnold był używany w przeszło trzystu największych firmach, w tym: ILM, Framestore, MPC, The Mill, oraz Digic Pictures. Arnold był głównym narzędziem w wielu światowej sławy produkcjach, m.in.: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, „Straszny Dom”, „Grawitacja”, czy „Pacific Rim”.

Z „Arnoldem” u boku użytkownicy takich programów jak np. 3ds Max czy Maya dostają narzędzie do tworzenia najwyższej jakości prac w nowym, poszerzającym możliwości posiadanego oprogramowania silniku.


Maxwell Render

Next Limit Maxwell Render jest silnikiem renderującym typu phisical based renderer. Jego ogromna zaletą jest bardzo duży foto realizm liczonych w nim renderingów, oraz wyjątkowa łatwość obsługi. Właściwie przy pierwszym uruchomieniu jesteśmy w stanie uzyskać w nim zadowalające efekty.

Wyjątkowa prostota obsługi sprawia, że Maxwell Render jest świetnym rozwiązaniem dla osób które nie są pasjonatami grafiki 3D lub nie mogą poświęcić czasu na naukę, a potrzebują szybko uzyskać realistyczne obrazy. Wadą tego silnika renderującego jest niestety jego powolność. Na średniej klasy komputerze jedna scena może obliczać się nawet kilka dni. W praktyce wyklucza to zastosowanie Maxwella w animacji oraz w wykonywaniu szybkich zleceń „na wczoraj”.

Maxwell Render jest samodzielnym programem, posiadającym wtyczki między innymi do 3ds Max, AutoCAD Architectural i wielu innych. Kupując jedną licencję Maxwell Render, możemy współpracować z wieloma typami programów.Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.


Promocje