Menu

Autodesk 3ds Max a 3ds Max Design

Autodesk dla branży 3D


3ds Max vs 3ds Max Design

W 2009 roku firma Autodesk zdecydowała się na wypuszczenie na rynek oprogramowania 3D – pakietu 3ds Max Design. Od tego czasu wielu naszych klientów zadaje sobie pytanie, w co lepiej zainwestować?


3ds Max Design jest bezpośrednim spadkobiercą innego autodeskowego programu – Autodesk VIZ. Tak jak jego poprzednik, dedykowany jest głównie do wizualizacji projektów wykonanych w innych produktach takich jak Autodesk Revit lub AutoCAD Architecture. Z tego powodu jest pozbawiony wielu cech, które zostały uznane przez Autodesk, jako zbędne.

W związku z tym musimy zadać podstawowe pytanie: jak 3ds Max Design radzi sobie z odczytywaniem plików z pełnego 3ds Max? Niestety, z tym może być różnie. Z doświadczeń naszych klientów wynika, że 3ds Max Design źle odczytuje ustawienia świateł i kamer z plików pełnego 3ds Max. Niestety, z powodu pozbawienia go modułu SDK, część pluginów i skryptów dedykowanych pod 3Ds Max, nie działa w 3ds Max Design.


Ważna decyzja

Jak widać, wybierając pomiędzy 3ds Max a 3ds Max Design musimy podjąć poważną i uzasadnioną decyzję. Mimo, że 3ds Max Design jest nieco tańszy w porównaniu ze swoim „większym bratem”, ciągle musimy pamiętać, że moglibyśmy mieć problemy ze współpracą z innymi grafikami oraz wiele projektów wykonywać „na piechotę”, nie mając możliwości korzystania z usprawniających pracę pluginów.


Wszystko zależy od działalności

Podsumowując, jeśli wykonujemy wizualizację własnych projektów architektonicznych, nie współpracujemy pod tym względem z innymi firmami lub freelancerami, oraz nie przewidujemy zakupu dodatkowych rozszerzeń, to 3ds Max Design może być dla nas wystarczającym i nieco tańszym rozwiązaniem. Jednakże, jeśli nasza działalność ma bardziej otwarty i różnorodny charakter, zakup 3ds Max Design może okazać się błędem.


Zapisz się na newsletter
 
  Skontaktuj się z nami  


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the car.


    Promocje

    Autodesk 3ds Max a 3ds Max Design, 5.0 out of 5 based on 3 ratings