Menu

Autodesk 3ds Max Design – silniki renderujące

Autodesk dla branży 3D


[taby strona=”autodesk-3ds-max-design-podstrona”]

V-Ray

Chaos Group V-Ray jest osobnym silnikiem renderującym opartym na technologii GI. Cechuje się duża szybkością obliczeń w porównaniu z innymi silnikami tego typu, oraz łatwym w opanowaniu edytorze materiałów. Mimo łatwości obsługi i przejrzystości interfejsu, aby osiągać w nim foto-realistyczne efekty musimy poświecić kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin na zdobycie niezbędnego doświadczenia.

Pomaga nam w tym ogromny zasób wiedzy dostępny za darmo w Internecie, ponieważ V-Ray jest obecnie najczęściej wybieranym silnikiem renderującym. Ogromna większość naszych klientów wraz z 3ds Max kupuje również ten silnik. V-Ray znajduje zastosowanie w foto realistycznej wizualizacji architektonicznej i produktowej oraz animacji, z myślą o której został stworzony.

V-Ray jest programem współpracującym z konkretnym oprogramowaniem graficznym takim jak: 3ds Max, 3ds Max Design, Maya, Softimage, i SketchUp. Należy zakupić osobną wersję dla dedykowanego programu. Każda licencja zabezpieczona jest kluczem sprzętowym.


Maxwell Render

Next Limit Maxwell Render jest silnikiem renderującym typu phisical based renderer. Jego ogromna zaletą jest bardzo duży foto realizm liczonych w nim renderingów, oraz wyjątkowa łatwość obsługi. Właściwie przy pierwszym uruchomieniu jesteśmy w stanie uzyskać w nim zadowalające efekty.

Wyjątkowa prostota obsługi sprawia, że Maxwell Render jest świetnym rozwiązaniem dla osób które nie są pasjonatami grafiki 3D lub nie mogą poświęcić czasu na naukę, a potrzebują szybko uzyskać realistyczne obrazy. Wadą tego silnika renderującego jest niestety jego powolność. Na średniej klasy komputerze jedna scena może obliczać się nawet kilka dni. W praktyce wyklucza to zastosowanie Maxwella w animacji oraz w wykonywaniu szybkich zleceń „na wczoraj”.

Maxwell Render jest samodzielnym programem, posiadającym wtyczki między innymi do 3ds Max, AutoCAD Architectural i wielu innych. Kupując jedną licencję Maxwell Render, możemy współpracować z wieloma typami programów.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the tree.    Promocje