Menu

Autodesk 3ds Max Design – porównanie z 3ds Max

Autodesk dla branży 3D

W 2009 roku firma Autodesk zdecydowała się na wypuszczenie na rynek oprogramowania 3D – pakietu 3ds Max Design. Od tego czasu wielu naszych klientów zadaje sobie pytanie, w co lepiej zainwestować?


3ds Max Design jest bezpośrednim spadkobiercą innego autodeskowego programu – Autodesk VIZ. Tak jak jego poprzednik, dedykowany jest głównie do wizualizacji projektów wykonanych w innych produktach takich jak Autodesk Revit lub AutoCAD Architecture. Z tego powodu jest pozbawiony wielu cech, które zostały uznane przez Autodesk, jako zbędne.

W związku z tym musimy zadać podstawowe pytanie: jak 3ds Max Design radzi sobie z odczytywaniem plików z pełnego 3ds Max? Niestety, z tym może być różnie. Z doświadczeń naszych klientów wynika, że 3ds Max Design źle odczytuje ustawienia świateł i kamer z plików pełnego 3ds Max. Niestety, z powodu pozbawienia go modułu SDK, część pluginów i skryptów dedykowanych pod 3Ds Max, nie działa w 3ds Max Design.


Ważna decyzja

Jak widać, wybierając pomiędzy 3ds Max a 3ds Max Design musimy podjąć poważną i uzasadnioną decyzję. Wybierając 3ds Max Design musimy pamiętać, że moglibyśmy mieć problemy ze współpracą z innymi grafikami oraz wiele projektów wykonywać „na piechotę”, nie mając możliwości korzystania z usprawniających pracę pluginów.


Wszystko zależy od działalności

Podsumowując, jeśli wykonujemy wizualizację własnych projektów architektonicznych, nie współpracujemy pod tym względem z innymi firmami lub freelancerami, oraz nie przewidujemy zakupu dodatkowych rozszerzeń, to 3ds Max Design może być dla nas wystarczającym rozwiązaniem. Jednakże, jeśli nasza działalność ma bardziej otwarty i różnorodny charakter, radzimy wybrać pełniejszy – 3ds Max.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the tree.    Promocje