6 października był dla nas bardzo pracowitym dniem – zwieńczył wielomiesięczne przygotowania a jednocześnie wprowadził uczestników w nową erę tworzenia i projektowania produktów…
Łącznie w tym wydarzeniu wzięło udział blisko 700 osób – to rekordowa frekwencja. Podczas spotkania można było posłuchać aż 70 prelegentów oraz odwiedzić wiele stoisk partnerskich i sponsorskich, m.in.: Autoryzowanych Partnerów Autodesk, dostawców rozwiązań IT, drukarek 3D oraz wydawnictw branżowych i naukowych.
Cały dzień 6 października spędziliśmy na Stadionie Narodowym w Warszawie uczestnicząc w tegorocznym Forum Autodesk 2016. Wydarzenie to dedykowane było wszystkim osobom, które tworzą z branż przemysłu i mechaniki, mediów i rozrywki oraz architektury i budownictwa. Podczas wielu sesji i warsztatów poruszone zostały takie zagadnienia jak: rozwój technologii i jej wpływ na cały proces życia produktu projektowanie, tworzenie, użytkowanie, sprzedawanie i serwisowanie; inteligentne maszyny; przetwarzanie w chmurze…
„Trwa era zmian. Narzędzia umożliwiające cyfrowe projektowanie i komunikację z klientem zmieniają model funkcjonowania współczesnej gospodarki. Produkty są tworzone na indywidualne zamówienie, w sposób idealnie dostosowany do potrzeb klienta. Już teraz w chmurze mogą być przechowywane i udostępniane dane o projektach, produktach, zamówieniach. Przestrzeń dzieląca projektanta, fabrykę i konsumenta przestaje być ograniczeniem, a narzędzia projektowe wspierają tworzenie produktów w taki sposób, by jego indywidualne cechy mogły być definiowane podczas składania zamówienia.” – tak Jarosław Kierczuk, Country Channel Manager Autodesk wprowadzał uczestników w nową rzeczywistość.
Bardzo dużym zainteresowaniem podczas tegorocznego Forum Autodesk cieszyły się warsztaty, w szczególności tematy dla branży mechanicznej, które prowadził Tomasz Jarmuszczak – Inżynier aplikacji branży mechanicznej, na co dzień zajmujący się kluczowymi klientami w PCC Polska. Pokazaliśmy jak usprawnić projektowanie i przepływ pracy dla inżynierów pracujących w Inventor. Zainteresowanych udziałem było więcej niż miejsc.
Drugim tematem przygotowanego przez nas warsztatu, dedykowanym dla odmiany branży M&E, było Projektowanie sceny 3D pod realizację animowaną w technice 3D – plakat, reklama i filmy animowane. Warsztat prowadził Bartłomiej Sokół, specjalista w renderowaniu, od kilkunastu lat zajmujący się wizualizacją projektów architektonicznych oraz wzornictwa przemysłowego. Swoją obszerną wiedzę przekazywał na przykładzie ciekawego projektu reklamy.
Oba warsztaty były prowadzone na mobilnych stacjach roboczych HP ZBook 15″ i 17″, które to umożliwiały wykorzystać potężną moc obliczeniową i graficzną.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko oraz licznie uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez naszych ekspertów M&E oraz MFG. Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza zaowocuje rozwojem Państwa biznesów oraz zachęci do dalszej współpracy.