Menu

Finansowanie szkolenia ze środków Urzędu PracyKategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji, ale nie masz wystarczających funduszy? Sfinansuj swoje szkolenie ze środków Urzędu Pracy – to nie takie trudne.


Finansowanie szkoleń z funduszy Urzędu Pracy

Możesz nie wiedzieć, że Urzędy Pracy mają środki na dofinansowywanie szkoleń i to nie tylko dla bezrobotnych! Środki na cel szkoleniowy mogą uzyskać także absolwenci, osoby poszukujące pracy lub osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje. Procedura nie jest skomplikowana, ale wymaga znajomości pewnych niuansów.

Załóżmy, że jesteś absolwentem, chcesz podnieść swoje kwalifikacje i szukasz funduszy na sfinansowanie szkolenia:

  • Możesz zarejestrować się w Urzędzie Pracy i skorzystać z oferowanych szkoleń, staży albo uzyskać dotację na rozpoczęcie działalności.
  • Możesz złożyć wniosek o skierowanie na szkolenie wybrane z oferty rynkowej – wówczas należy uzasadnić celowość szkolenia. Koszt takiego szkolenia Urząd Pracy finansuje maksymalnie do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia, czyli na tą chwilę do około 13 000 zł.
  • Możesz otrzymać bon szkoleniowy – dotyczy to wyłącznie osób do 30 roku życia.
  • Oferty na podniesienie kwalifikacji i rozwoju zawodowego dostępne są w Urzędach Pracy także dla osób pracujących, w wieku 45 lat i więcej. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://wroclaw.praca.gov.pl/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/podnoszenie-kwalifikacji/szkolenia-i-bony-szkoleniowe

Jeśli szykujesz się do złożenia wniosku, w PCC Polska zawsze możemy przygotować ofertę na szkolenia, skrojone pod Twoje indywidualne potrzeby.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu