Menu

Film animowany stworzony na oprogramowaniu AutodeskKategoria: Aktualności, Tagi: , ,

W maju 2012 na ekrany kin wszedł nowy film animowany „Arjun: Wojowniczy Książę” zrobiony w oprogramowaniu Autodesk Maya, 3ds Max, i Flame.

„Arjun: Wojowniczy Książę” (reżyseria Arnab Chaudhuri) Bollywood i Hollywood

Założona w 2001 firma Visual Computing Labs (VCL) i ARM Gaming Tata Elxsi Ltd., to część Grupy Tata – wiodącego producenta animacji i efektów specjalnych. W ciągu ostatnich 11 lat, VCL wykonała efekty specjalne do wielu nagradzanych filmów, programów telewizyjnych i reklam. Firma ma studio w Santa Monica (Kalifornia) i Bombaju. Tym razem praca obu firm zaowocował filmem animowanym „Arjun: Wojowniczy Książę”.

Do produkcji filmu zostały wykorzystane programy firmy Autodesk: Maya, 3ds Max, i Flame. W ciągu 14 miesięcy 80 artystów zakończyło 96-minutowy film. Współpraca między Walt Disney Animation Studios i UTV Pictures zakończyła się wprowadzeniem go w maju 2012 do kin.

„Arjun: Wojowniczy Książę” to animowany mitologiczny film, łamie on formy tradycyjnych indyjskich filmów animowanych – dając publiczności kinowej, czystą sztukę. Publiczność i recenzenci na całym świecie zostali oczarowani animacją i efektami specjalnymi. Jest to kolejny przykład wysokiego poziomu pracy i roli firmy VCL, która nadal podnosi poprzeczkę dla animacji 3D w Bollywood.


Skontaktuj się z nami

Zamów newsletterBądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – dwa razy w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu. Z możliwością rezygnacji.