Menu

Farma Renderująca HP z620Kategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Od samego początku istnienia zawodu grafika 3D jest obecny ten sam problem. Brakująca moc obliczeniowa. Dzięki wprowadzeniu przez Autodesk renderingu sieciowego za pomocą Autodesk Buckburner, mamy możliwość połączenia mocy obliczeniowej dowolnej ilości stacji graficznych.

Dzięki temu wiele komputerów, bez konieczności skomplikowanej obsługi może pracować wspólnie nad tym samym zadaniem, zwielokrotniając szybkość jego wykonania.

Oferujemy Państwu farmę renderującą bazującą na sprawdzonych dwuprocesorowych stacjach graficznych HP z620. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla freelancerów oraz małych i średnich firm zajmujących się wizualizacją i animacją 3D. Zalety naszej renderformy:

Całkowita skalowalność

Budowę naszej renderfarmy możemy zacząć od 1 komputera i rozbudowywać praktycznie w nieskończoność.
Uniwersalność. Każdą ze stacji graficznych wchodzącą w skład renderfarmy możemy odłączyć i użyć jako normalny komputer desktopowy.


Niezawodność

Każdy komputer jest autonomiczną jednostką, posiadającą własny system operacyjny. W przypadku ewentulnej awarii lub zawieszenia systemu, proces renderingu nie jest przerywany. Inne komputery automatycznie przejmują zadania niedziałającej maszyny.

Prostota konfiguracji

Ponieważ każda stacja w renderfarmie jest autonomiczną jednostką, nie potrzebna jest droga i super wydajna infrastruktura sieciowa. Wyniki obliczeń przesyłane są dopiero po zakończeniu przydzielonego zadania, a nie w czasie rzeczywistym.


Wygoda instalacji

Ponieważ stacje wchodzące w skład renderfarmy są zaopatrzane w dobrze wentylowane i chłodzone obudowy, nie jest konieczne zapewnienie szczególnych warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Wyjątkowe wyciszenie obudów HP z620 pozwala na umieszczenie renderfarmy w pomieszczeniu gdzie pracują ludzie, nie powodując dyskomfortu z powodu nadmiernego hałasu.

Powyższe zalety sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla osób i firm potrzebujących farmę renderująca składająca się z maksymalnie kilkudziesięciu jednostek obliczeniowych.

Specyfikacja stacji graficznej HP z620 stosowanej w naszym rozwiązaniu:

Procesor: 2 x Intel Xeon E5-2620 / 2 GHz (2.5 GHz) (6-core)
Główne cechy procesora: Technologia Hyper-Threading,Intel Turbo Boost Technology 2
Pamięć podręczna: 30 MB
Pamięć podręczna na procesor: 15 MB
Pamięc RAM: RAM 16 GB (8x2GB) – DDR3 SDRAM – ECC – 1600 MHz – PC3-12800
Kontroler pamięci masowej: Serial ATA (Serial ATA-600) ;RAID (Serial ATA-300)
HDD: 1 x 1 TB – standard – Serial ATA-600
Napęd optyczny: DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM
Czytnik kart pamięci: 22 w 1 Karta graficzna: brak
Karta sieciowa: Ethernet,Fast Ethernet,Gigabit Ethernet
Mysz: USB laserowa
Klawiatura: Standardowa klawiatura USB HP
System operacyjny: Win 7 Pro 64 bit PL/EN, płyty recovery Win7 32/64
Zasilacz: 800W o sprawności 90%
Gwarancja: 3-3-3

Kontakt z działem sprzedaży


[easy_contact_forms fid=13]