Menu

Dwukołowy robot samobalansujący – zbuduj go w domu

zrób to sam Dwukołowy robot samobalansujący

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: , ,

Podczas konferencji Autodesk University zaprezentowano ciekawy projekt. Prowadzący pokazał jak udało mu się zaprojektować, przeprowadzić odpowiednie symulacje oraz zbudować prostego robota.


Jak zbudować robota w domu?

Podczas spotkania użytkowników oprogramowania Autodesk na konferencji Autodesk University zostało zaprezentowane w jaki sposób zaprojektować, wykonać analizy, obliczenia i wyprodukować 2 kołowego samobalansującego robota w domowych warunkach.

Zobacz prezentację w której David Truyens wykonuje analizę dynamiczną i symulację poruszania się dwukołowego robota w Autodesk Inventor.

„W dzisiejszym świecie istnieje kilka trendów. Jednym z nich jest to, że maszyny stają się coraz bardziej złożone, a oprogramowanie staje się ważną częścią każdej maszyny. Pomyśl o samojezdnych samochodach i próbach wylądowania rakiety w pionie. Obecnie istnieje duża luka między stworzeniem oprogramowania sterującego dla maszyny, a jej projektem CAD. Celem projektu było stworzenie oprogramowania dla samobalansującego robota. Autor próbował wypełnić tę lukę i sprawdzić poprawność działania oprogramowania sterującego dla robota w module symulacji dynamicznej w programie Autodesk Inventor. Dzięki takiemu podejściu moglibyśmy rozszerzyć filozofię cyfrowego prototypowania i stworzyć prawdziwy w pełni cyfrowy prototyp”

  • Dowiedz się, jak symulować samobalansującego robota w programie Inventor – Symulacja Dynamiczna
  • Dowiedz się, jak korzystać z możliwości programu do rozwiązywania rzeczywistych problemów
  • Dowiedz się, co autor wypróbował, a co nie działało
  • Odkryj przyszłość produkcji maszyn

 

Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska; Autodesk University