Menu

Digital Dragons 2023 – nasza relacja z konferencji

digital dragons 2023 - relacja z konferencji

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Za nami kolejna edycja jednych z największych targów w tej części Europy, których tematyka poświęcona jest branży growej. Zapraszamy na relację z Digital Dragons 2023!


Relacja z Digital Dragons 2023

Kolejna edycja Digital Dragons za nami. Targi, tradycyjnie już, odbyły w krakowskim Centrum Kongresowym. Jedno z największych wydarzeń na mapie europejskiego rynku gamedev, pełne nowości, spotkań i ludzi chętnie wymieniających się wiedzą. PCC Polska miało swoje stoisko, prezentując odwiedzającym systemy Motion Capture i programy Autodesk.

Jak targi wyglądały z naszej perspektywy? Zapraszamy do relacji!

Digital Dragons 2023 relacja z konferencji 8


🎮 Przygotowania do konferencji Digital Dragons

Szykowaliśmy się do konferencji z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Cała nasza firma uczestniczyła w wybieraniu fantów, które szykowaliśmy dla odwiedzających. Torby, długopisy, kalendarze, parasolki i bidony, a dzięki uprzejmości Autodesk, także plecaki i pokrowce na laptopy! Rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki, co nas bardzo cieszyło.

Ale nie tylko gadżety przywieźliśmy na tegoroczne Digital Dragons. Prezentowaliśmy przede wszystkim sprzęt do MoCap, tzn.: Xsens i StretchSense, by wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć jak sprawdzają się nasze rozwiązania. W obsłudze tego wszystkiego pomógł nam sprzęt Lenovo, które udostępniło nam szybkiego laptopa w zestawie z monitorem, który idealnie spisał się w wielogodzinnej pracy.

Digital Dragons 2023 relacja z konferencji 2 Digital Dragons 2023 relacja z konferencji 7

😃 Jak było na Digital Dragons 2023?

Digital Dragons, tak jak można się było spodziewać, ściągnęło mnóstwo pasjonatów branży gier. Wszyscy byli zainteresowani tym, co mają do zaprezentowania najwięksi wystawcy, a więc firmy takie jak Techland, CD Projekt RED,  Flying Wild Hog, Tiny Build, Creepy Jar, Infinity Ward czy Rage Quit Games. Na mniejsze stoiska zdecydowali się, między innymi PixelAnt Games, 11bit studios czy otwierające właśnie studio w Warszawie Virtuos. Teyon natomiast pozwolił uczestnikom zagrać w swoją nową wyścigową produkcję – Rennsport. Gra robi wrażenie.

Przez całe dwa dni pokazywaliśmy jak działa zestaw Xsens MVN Link w połączeniu z rękawicami StretchSense Fidelity. Były to ekstremalne warunki dla bezprzewodowego sprzętu, przestrzeń wokół nas była wypełniona najróżniejszymi sprzętami zakłócającymi sygnał, a jednak nasz sprzęt MocCap wciąż działał!

Digital Dragons 2023 relacja z konferencji 6 Digital Dragons 2023 relacja z konferencji 1 Digital Dragons 2023 relacja z konferencji 3

🏆 Nagrody!

W tym wszystkim nie możemy zapomnieć o gali rozdania nagród. Co roku jury wyłaniają osiągnięcia warte wyróżnienia. Digital Dragons Awards są najbardziej prestiżową nagrodą polskiej branży gier, niewątpliwie żaden developer nie pogardziłby takim wyróżnieniem.

W tym roku zabłysnął Techland z grą Dying Light 2: Stay Human, otrzymując aż dwie nagrody w kategoriach Best Polish Game i Best Polish Game Design. Nagrodę pod tytułem Special Recognition Awards otrzymał założyciel Anshar Studio – Łukasz Hacura. Studio otrzymało piękne wyróżnienie akurat na swoje dziesięciolecie, a odznaczyło się, między innymi, takimi tytułami jak Gamedec i Detached, a współpracowało przy wielu polskich i zagranicznych tytułach, jak Outriders, Baldur’s Gate 3 i Divinity: Original Sin II. Nagrodę te przyznaje się osobom szczególnie zasłużonym w polskiej branży gier.

Pełna lista zwycięzców:

  • Best Polish Game: Dying Light 2: Stay Human (Techland)
  • Best Polish Game Art: Serial Cleaners (Draw Distance)
  • Best Polish Game Audio: Blacktail (The Parasight)
  • Best Polish Game Design: Dying Light 2: Stay Human (Techland)
  • Best Ongoing Polish Game: Cyberpunk 2077 (CD Projekt RED)
  • Best Foreign Game: Elden Ring (FromSoftware)
  • Special Recognition Award: Łukasz Hacura

 

Autor: Łukasz Kocyk | PCC Polska