Menu

Delcam przejęty przez AutodeskKategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Na początku lutego świat obiegła informacja na temat zakończenia procesu przejęcia przez Autodesk firmy Delcam – jednego ze światowych liderów w tworzeniu zaawansowanego oprogramowania komputerowego wspomagającego wytwarzanie (CAM).


Szczypta historii

Historia firmy Delcam sięga 1968 roku kiedy to Donald Welbourn, Dyrektor działu Industrial Co-operation na Cambridge University, zagłębił się z temat możliwości używania komputerów do wspomagania tworzenia kształtów 3D, trudnych do uzyskania tradycyjnymi metodami. Był to czas, kiedy można było uzyskać jedynie proste rysunki 2D używając terminali podłączonych do wielkich komputerów.

Był to jeden z niewielu systemów od początku tworzony z myślą o projektowaniu i wytwarzaniu produktów. Równoczesne prace nad funkcjami do projektowania jak i obróbki wyróżniał system Delcam od konkurencyjnych. Od 1977 krok po kroku dodawana była obsługa różnych maszyn, a programowanie zlecano w różnych firmach. Takie praktyczne i rzeczowe podejście do tematu było bardzo pomocne w dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań.

W 1998 roku powstała cała gama produktów odpowiadających potrzebom rynku, a także obsługiwały wszystkie etapy produkcji od pomysłu do gotowego produktu, zapewniając użytkownikowi najnowsze możliwości oraz przyjazny interfejs.


Delcam3


W chwili obecnej Delcam oferuje m.in:

  • Wszechstronne, łatwe w użyciu, zintegrowane modelowanie bryłowe, powierzchniowe oraz na trójkątach od projektu do wytworzenia.
  • oprogramowanie CAM do obróbki 2, 3, 5-osiowej oraz HSM.
  • specjalistyczne oprogramowanie kontrolnego.
  • Potężny, łatwy w użyciu translator danych CAD.
  • Łatwe w użyciu oprogramowanie CAM do frezowania, toczenia, toczenia z frezowaniem oraz obróbki elektroerozyjnej drutem EDM.

Delcam1 Delcam2


Autodesk ogłosił zamiar nabycia firmy Delcam w dniu 7 listopada 2013 r. Według informacji prasowych Delcam będzie działać jako „w całości własnościowa, niezależnie działająca spółka zależna Autodesk, bez znaczących zmian biznesowych firmy”.

Przejęcie firmy Delcam jest kolejnym ważnym krokiem w dalszej ekspansji Autodesk w dostarczaniu oprogramowania do produkcji i wytwarzania poza główną działalnością czyli projektowaniem. W wypowiedziach Buzz’a Kross’a, wiceprezesa działu projektowania, cyklu życia produktów i symulacji, można wyczytać, że wraz z przejęciem Delcam firma Autodesk planuje rozwijanie bardziej kompleksowego rozwiązania do prototypowania cyfrowego i produkcji.

 Źródło:https://communities.autodesk.com/aggregator/sources/1


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu.  Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]