Menu

Case Study: Seed Animation Studio

Case Study dla M&E

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , , ,

Zobacz jak londyńskie Seed Animation Studio stworzyło swój spot reklamowy wykorzystując między innymi: oprogramowanie Autodesk Maya i Softimage oraz silnik renderujący Mental Ray.

Londyńska wytwórnia Seed Animation Studio została poproszona przez HMV Canada  o stworzenie sekwencji Intro / Outro do promowania swojej nowej usługi o nazwie Vault – do strumieniowego przesyłania  multimediów w Kanadzie.Zobacz zapowiedź The Vault HMV Canada stworzoną przez Seed Animation Studio


Morgan Powell, dyrektor kreatywny i współwłaściciel Animacji Seed, zdradza szczegóły projektu:

„Dali nam wskazówki do Intro/Outro, które pokazywałoby wiele filmów w określonym gatunku muzycznym . Ta sama struktura mogłaby być wykorzystywana później do pokazania dowolnych rodzajów muzyki. Najpierw stworzyliśmy koncepcję opartą na naszym wyobrażeniu zawartości skarbca (ścieżka dźwiękowa, aranżacje, filmy, sprzęt studyjny itp.). (…) Następnie rozpoczął się proces produkcji – od tworzenia scenopisu, po  teksturowanie i animację, stworzenia oświetlenia, aż do renderowania i kompozytingu.”


Wykorzystane programy:

Autodesk Softimage – wykorzystywany przez Seed Animation do stworzenia spotu, jak i do innych zleceń;

Autodesk Maya  – użyty do przeniesienia modeli i tekstur;

Mental Ray – silnik renderujący naturalny dla Softimage.


Jesteś zainteresowany zakupem pojedynczego oprogramowania lub całego pakietu do tworzenia wizualizacji i animacji 3D? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – dwa razy w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu. Z możliwością rezygnacji.