Wersja programu Inventor 2024 Autodesk Inventor 2024 zawiera ponad 100 ulepszeń i udoskonaleń poprawiających jakość i komfort pracy.
Licencja INVENTOR 2024 na 1 rok >> | Licencja INVENTOR 2024 na 3 lata >>
W listopadzie 2023 roku Autodesk opublikował aktualizację nr 2 do programu Inventor Professional. Aktualizacja jest odpowiedzią na opinie i sugestie użytkowników w zakresie użytkowania programu Inventor, zwiększa wydajność i niezawodności, jakości użytkowania, ułatwia przepływ pracy podczas projektowania. Poniżej opis niektórych nowości zawartych w tej wersji.
Nowa funkcja Wykończenie umożliwia określenie wyglądu części, komponentów i zespołów, ale również opisanie procesu produkcji, obróbki cieplnej, nakładanie powłoki lub wykończenia powierzchni. Wszystkie wykończenia zastosowane w części lub zespole są wyświetlane w folderze Wykończenia w przeglądarce.
Wykończenia mogą być użyte w stanach części do wykonania część czy zespołu w różnych wariantach obróbki, materiału czy powłoki.
Wszystkie zastosowane wykończenia są przechowywane w parametrach Fx elementu. Tworząc dokumentację rysunkową można wykorzystywać to do parametrycznego ręcznego i automatycznego opisywania rysunków.
Edycja właściwości powłok możliwa jest przez plik XMM – finish.xml znajdujący się w lokalizacji – C:\Users\Public\Documents\Autodesk\Inventor 2024\Design Data\XML\pl-PL
W środowisku iLogic programu Autodesk Inventor dodano całą sekcje poleceń dotyczących pracy z dokumentacją w Vault. Nowe polecenia jak kopiowanie, auto numeracja, wypisywanie znacznie rozszerzają możliwości automatyzacji prac na dokumentach znajdujących się w Vault.
Znakowanie powierzchni można wykonać na zakrzywionych elementach dzięki nowym opcją polecenia.
Wskaż obszary o szczególnym znaczeniu za pomocą chmurki rewizji opartej na szkicach w środowisku rysunkowym.
Twórz atrakcyjne reprezentacje swojego projektu dzięki ulepszonym ustawienia widoku, ulepszeniom widoków przekroju i środowiskom wizualizacji IBL.
Style przewodów rurowych – twórz szybko i w łatwy sposób niestandardowe kolanka.
W poprzednich wersjach programu Inventor można było dodać do rurociągu sztywnego tylko kolano o kącie 45 lub 90 stopni. Od wersji 2024 można stosować kolana użytkownika – ustawione pod niestandardowym kątem.
Gdy aktywny jest styl z kolanami niestandardowymi/użytkownika, wybierz opcję Kolana niestandardowe w oknie dialogowym Trasa i użyj manipulatorów strzałek lub wpisz wartość kątową, aby ustawić kąt kolana względem bieżącego położenia.
Kąty minimalne i maksymalne są zdefiniowane w kolumnie Kąt niestandardowy (CA) w części Content Centre.
Nowe style, które obsługują używanie kolan niestandardowych (Kolano niestandardowe 45, Kąt niestandardowy 90), są dostępne w oknie dialogowym Style przewodów rurowych.
W wersji Inventor 2024 można wybrać minimalne dopasowanie sześcianu tworzącego obrys gabarytowy części lub zespołu, dzięki czemu tworzona uproszczona reprezentacja lepiej dopasowuje się do oryginalnego kształtu.
W wersjach poprzednich programu Inventor sześcian ograniczający był tworzony zgodnie z kierunkami układu współrzędnych ZYX.
Opcja ta jest stosowana w polecaniach: Wyprowadź zespół, Wyprowadź część, Utwórz część i Uprość
Dodano w programie Inventor ikonę – Kontrola ręczna. Z programu Inventor można wysłać plik części (.ipt) do programu Fusion 360 i utworzyć zadania kontroli ręcznej.
Symbole spoin tworzone w obszarze 3D są skojarzone z rysunkami i można je uwzględnić podczas tworzenia dokumentacji. Symbole również zostaną uwzględnione podczas eksportu modeli do plików 3D PDF, DWF i widoków udostępnionych.
Nowa funkcja opisu rysunku – Symbol krawędzi pozwala na dodanie opisów krawędzi zgodnie z normą ISO 13715:2019 do elementów na rysunku.