Menu

BIM dla producentów

BIM dla producentów

Co to jest BIM? 

BIM (Modelowanie Informacji o Budynku) jest procesem wykorzystującym inteligentny model danych zapewniając dostęp do odpowiednich informacji (projekt, koszty, harmonogram), na podstawie których można sprawnie, szybko i ekonomicznie opracować oraz prowadzić projekty budowlane czy infrastrukturalne dodatkowo zmniejszając ich wpływ na środowisko naturalne ( energooszczędność, zużywanie mniejszej ilości wody i zapewnienie lepszej jakość powietrza).

Cyfrowe modele umożliwiają wirtualne testowanie rozmaitych schematów i wariantów. Upraszcza to proces projektowy i pozwala na wybranie najbardziej optymalnego rozwiązania, lepsze prognozowanie czy redukcję liczby błędów i pomyłek. Pracowniom architektonicznym i projektowym przekłada się to na  wzrost wydajności i uzyskanie przewagi konkurencyjnej.

Obiekty BIM w architekturze

Obejrzyj wideo jak stworzyć bibliotekę wyrobów w standardzie BIM:


Jak tworzyć modele BIM w Autodesk Inventor?

Projektowanie obiektów budowlanych zgodne ze standardem BIM oznacza, że tworzony model komputerowy budynku czy budowli odzwierciedla fizyczne i funkcjonalne właściwości obiektu budowlanego. Model powstaje przy użyciu trójwymiarowych obiektów takich jak: ściany, stropy, dach, schody, okna, drzwi, które to obiekty posiadają odpowiednie parametry.

Duża część elementów składowych budynków jak: drzwi, okna, armatura sanitarna, centrale klimatyzacyjne, windy, wyposażenie techniczne, itp. jest projektowana w oprogramowaniu Autodesk Inventor. Program Autodesk Inventor posiada narzędzia pozwalające utworzyć modele urządzeń do wykorzystania przez architektów i konstruktorów w przemyśle budowlanym zgodnie z wymaganymi technologii BIM.

Obiekty BIM – baterie łazienkowe

Dowiedz się więcej o tworzeniu modeli BIM:

 

BIM w Inventor modele BIM

 

 


BIM dla producentów, 5.0 out of 5 based on 1 rating