Menu

Automatyczny serwis bazy danych programu Vault

Bezpieczeństwo danych w programie vault - Automatyczny serwis bazy danych

Kategoria: Autodesk Inventor, Tagi: ,

Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich danych projektowych – rozważ plusy Vault Server Maintenance Plan. Dowiedz się więcej z artykułu!


Bezpieczeństwo danych w programie Vault

Pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa danych projektowych jest umieszczenie danych w bezpiecznym i nadzorowanym systemie. Dla wielu użytkowników programu Inventor takim rozwiązaniem jest Autodesk Vault. Przeniesienie danych do Vault to nie wszystko jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, należy pamiętać że utrzymanie bezpieczeństwa na serwerze Vault to zupełnie inna sprawa.

Często się zdarza że mimo składowania danych na serwerze Vault nie można ich w prawidłowy sposób otworzyć czy pobrać. Dane są przechowywane w nieprawidłowy sposób, posiadają wiele niepotrzebnych wersji, kopii, pliki nie są zindeksowane, baza jest zdefragmentowana, zajmuje bardzo dużo miejsca.

Bezpieczeństwo danych w programie vault - Automatyczny serwis bazy danych 1
 
 

Innym problemem jest brak poprawnej kopii zapasowej danych zgromadzonych w Vault. Co prawda informatyk ustawił kopię całego serwera, ale odtworzenie danych Vault z takiej kopii, będzie trudne lub prawdopodobnie się nie uda, ponieważ jest to bezpośrednia kopia plików serwera, a nie kopia bazy danych wykonana z systemu Vault. Skutkiem tego może być sytuacja, że mimo posiadanej kopii plików z serwera dane zgromadzone w Vault nie są dobrze zabezpieczone i nie nadają się do odtworzenia.

Aby upewnić się, że baza danych Vault SQL jest bezpieczna i zoptymalizowana pod kątem wydajności, administrator powinien co tydzień ( po wylogowaniu wszystkich użytkowników) uruchamiać zadania wykonywane na bazie w celu utrzymania jej w prawidłowej formie. Ważne jest, aby później sprawdzić, czy wykonana kopia bazy jest prawidłowa – uszkodzona kopia zapasowa w ogóle nie jest kopią zapasową.

Zalecane przez producenta Autodesk zadania konserwacyjne wykonane na bazie sprawdzą bazę danych, pliki dziennika, wielkość bazy pod kątem optymalnego rozmiaru, sprawdzą niespójności w bazie danych, wykonają zadania indeksacji, kompaktowania i optymalizacji.

Bezpieczeństwo danych w programie vault - Automatyczny serwis bazy danych 2
 

Szczegółowe informacje na temat planów konserwacji można znaleźć w artykule Autodesk Knowledge Network

 


Aby uniknąć takich sytuacji oferujemy Państwu wsparcie w zakresie konserwacji i utrzymania w poprawnym stanie bazy danych programu Vault.

Skorzystaj z pakietu naszych usług, w zakresie utrzymania bazy Vault w dobrej kondycji. Oferujemy zestawu narzędzi i usług, które wyręczą Cię ze żmudnych, cotygodniowych zadań. Zoptymalizują bazę i zapewnią jej bezpieczeństwo. W naszym pakiecie Vault Server Maintenance Plan znajduje się:

Vault Server Maintenance Plan – Automatyczny cykliczny serwis oparty na następujących procesach:

 • czyszczenie bazy i magazyny plików – oszczędność zasobów dyskowych
 • defragmentacja bazy – szybsze działania
 • reindeksacja danych
 • indeksowanie treści – szybsze wyszukiwanie
 • zadania serwisowe dla SQL + konfiguracja parametrów wydajnościowych
 • konfiguracja kopii bezpieczeństwa bazy Vault
 • Implementacja liczników wydajnościowych środowiska ADMS i SQL:
  • Performance Counters Check
  • Badenie wydajności hardware, iis, sql

W efekcie automatycznie wykonywany jest raz w tygodniu cały plan serwisowy zalecany przez Autodesk.

Implementacja serwisu Vault Maintenance Plan wykonywana jest na serwerze Vault i wymaga skonfigurowania usług w środowisku Windows Server, ADMS i SQL.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów wykonania usługi: serwis@pccpolska.pl, tel.: 71 3471041