Menu

Autodesk nagrodzony przez Akademię Sztuki Filmowej

Firma Autodesk i jej pracownicy uhonorowani przez amerykańską Akademię Sztuki Filmowej za wkład w oprogramowanie do tworzenia wielu filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów.


Firma Autodesk i jej pracownicy odegrali główną rolę w tworzeniu filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów. Akademia Sztuki Filmowej ( sławna ceremonia rozdania 'Oscarów’) doceniła oprogramowanie nagradzając Autodesk dwiema nagrodami Sci-Tech Awards, w kategoriach Scientific and Technical Achievement Awards.

Wiceprezes Autodesk – Chris Bradshaw wyjaśnia, że firma nieustannie przesuwa granice możliwości technicznych w tworzenia filmów na wielkim ekranie. Bez tych narzędzi, cześć efektów specjalnych byłoby niemożliwe do zrealizowania.


Oscary_ironMan

Co roku Akademia organizuje specjalną ceremonię wręczenia nagród Sci-Tech Awards na dwa tygodnie przed Oscarami. Uznaje się odkrycia i innowacje, które przyczyniły się w znacznym stopniu do rozwoju filmu.

Akademia po raz kolejny uhonorowała nagrodami oprogramowanie do rzeźbienia 3D – Autodesk Mudbox. Podkreślono duży wkład w rozwój i nowe możliwości cyfrowego rzeźbienia. Dodatkowo przyznano nagrodę dla programu Autodesk MotionBuilder, który dzięki innowacyjnej architekturze przyczynił się do rozwoju i ewolucji wirtualnej produkcji  filmowej.


Hobbit_Academy_Awards

„Gravity”, „Hobbit: Pustkowie Smauga”, „Iron Man 3”, „Samotny Jeździec” i „Star Trek Into Darkness” – wszystkie te filmy nominowane do Oscarów w kategorii Najlepsze Efekty Specjalne  (Best Visual Effects) współtworzone były za pomocą oprogramowania Autodesk.

Razem w tych pięciu filmach zawartych jest ponad 7000 generowanych komputerowo efektów specjalnych, stworzonych przez tysiące artystów pracujących w 42 studiach graficznych na terenie 10 krajów z całego świata.

Aby zobaczyć krótką prezentację kliknij w obrazek po lewej.


Oprogramowanie Autodesk odegrało również ważną rolę w tworzeniu wielu innych filmów nominowanych w tym roku.

  • Najlepszy film animowany: ” The Croods „, ” Despicable Me 2 „, „Frozen ” i „The Wind Rises”.
  • Najlepszy krótkometrażowy  filmy animowany: „Get a Horse”, ” Mr Hublot ” i ” Room on the Broom „.
  • Osiem z dziewięciu filmów nominowanych w kategorii Najlepszy Film: „12 Years a Slave”, „American Hustle”, „Captain Phillips”, „Gravity”, „Her”, „Nebraska”, „Philomena” i „The Wolf of Wall Street”.

Academy_Awards-Autodesk


Autodesk gratuluje studiom graficznym, które przyczyniły się do nominacji do tegorocznych Oscarów: Digital Domain, Dreamworks Animation, Furious FX, Halon Entertainment, Industrial Light & Magic, Luma Pictures, Pixomodo, Rising Sun Pictures, Scanline VFX, Studio AKA, Walt Disney Animation Studios itd.

Żródło: AUTODESK, Computer Graphic World


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu.  Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]