Jak zautomatyzować kopiowanie konstrukcji blachowych w taki sposób aby wartości po zmianie plików zostały automatycznie zastosowane, bez zbędnego sprawdzania poprawności zmian.
Podczas prac projektowych z konstrukcja ramową w programie Autodesk Inventor zachodzi potrzeba wykonania jej kopii i wstawienia do zespołu głównego z innymi wymiarami. „Ręczne” metody kopiowania zespołu i podmiany plików w tym wypadku są nieskuteczne, ponieważ ten typ konstrukcji został wykonany w Generatorze Ram i wykonując „ręczną” podmianę pików nie zrobimy tego prawidłowo.
Aby wykonać to prawidłowo możemy skorzystać z 3 narzędzi służących do kopiowania projektów:
Najskuteczniejszym narzędziem jest Vault, ale jeżeli nie mamy go wdrożonego to polecam skorzystanie z – Kopii Projektu iLogic. Kopia Projektu iLogic – to narzędzie dostępne po zamknięciu projektów w Inventor w zakładce Narzędzia.
Okno kopiowania domyślnie ustawia się na aktywnym projekcie w którym pracujemy. Kopiowany zespół ramy najlepiej wybrać w drugim oknie ZESPOŁY, inne pliki stowarzyszone podrzędne części składowe zaznaczą się automatycznie (rysunki trzeba kliknąć ręcznie) – Wybieramy RAMA01.iam
Wybieramy i zaznaczamy:
Po zakończeniu działania będziemy mieli utworzona kopię projektu RAMA02, która będzie niezależnym zespołem konstrukcji ramowej i będzie można ją dowolnie modyfikować.
Uwaga:
Podczas kopiowania ramy zaznaczyliśmy opcję Uaktualnij numer części. Numer części pobierany jest z nazwy pliku profilu, która oprócz oznaczenia profilu ma dodany w nazwie przypadkowy ciąg znaków. Aby numer części w tabelce zestawieniowej był poprawny należy kliknąć ikonę ODŚWIERZ – w menu rozwijalnym RAMA.