Menu

Autodesk Fusion – optymalizacja pracy i smulacji – historia klienta

O zmianie oprogramowania na Autodesk Fusion zdecydowało używanie przez technologów dwóch programów, jeden do projektowania CAD, drugi do obróbki CAM. Po dokonaniu zmian w modelu 3D trzeba było od nowa wykonywać planowanie obróbki CAM i generować ścieżki co znacząco wydłużało czas pracy.


O firmie FUMO

Firma PPHU Fumo-Ostrzeszów Sp. z o.o. ma ponad 30 lat doświadczenia w produkcji sprzęgieł i hamulców elektromagnetycznych oraz wytwarzaniu szerokiej gamy detali dla wielu gałęzi przemysłu. Główne zastosowanie produktów FUMO to przemysł obrabiarkowy, drzewny, przetwórczy, wydobywczy oraz rolnictwo. FUMO posiada nowoczesny park obrabiarkowy do obróbki skrawaniem materiałów takich jak stal, żeliwo, metale kolorowe (aluminium, brąz, mosiądz) i tworzywa sztuczne. Kadra to ponad 140 pracowników o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu. Dzięki dużemu zapleczu technicznemu wyposażonemu w nowoczesne maszyny i przyrządy pomiarowe oraz własnej narzędziowni, FUMO jest w stanie wytwarzać produkty na najwyższym poziomie, które dostarczane są na wszystkie kontynenty.


Dlaczego warto wybrać Fusion?

Dostawcą kompleksowych rozwiązań od Autodesk zostało PCC Polska. Dzięki szerokiej gamie dostępnych postprocesorów, dostarczonych pod określone oprogramowanie zaimplementowane w maszynie, możliwe było w krótkim czasie generowanie ścieżek programu z wykorzystaniem 3, 4 i 5 osi. Postprocesory dostarczone przez Autodesk umożliwiają generowanie ścieżek dla centrów poziomych Mazak, maszyn 5 osiowych DMU 80 oraz frezarek Haas.

Fumo - popis rozwiązań


Asocjatywność oprogramowania umożliwia automatyczne przenoszenie zmian z modułu CAD do modułu CAM, dzięki czemu ścieżki programu ulegają automatycznym aktualizacjom. Dzięki rozszerzeniu Machining Extension moduł pomiaru detalu z wykorzystaniem sond pomiarowych Renishaw z transmisją optyczną, umożliwia pomiary średnic oraz warunków rysunkowych z dokładnością do 0.003 mm. Dodatkowo dzięki kolejnym aktualizacjom umożliwione zostało tworzenie programu dla naszej drukarki 3D Prusa XL.

Fumo - popis rozwiązań

Jak sprawdził się Fusion na przestrzeni lat? 

„Po sześciu latach pracy na oprogramowaniu Fusion, uważamy, że jego wdrożenie było strzałem w dziesiątkę.” Stosunek ceny do jakości jest na wysokim poziomie, a mnogość rozwiązań i dostęp z każdego miejsca na świecie gwarantują bezstresową pracę. Oprogramowanie jest stale rozwijane, a kolejne aktualizacje wynoszą obróbkę ze skrawaniem na jeszcze wyższy poziom. Model subskrypcji, który umożliwia coroczną płatność, przyczynia się do zachowania płynności kapitału firmy. Aktualnie posiadamy pięć licencji oprogramowania Fusion.

Zdzisław Kużaj, prezes firmy Fumo Ostrzeszów, podkreśla: „Dążymy do tego, aby w naszym zakładzie obecny był trend Przemysłu 4.0. Wydaje nam się, że jest to przyszłość, dlatego chcemy iść w tym kierunku.”

Fumo - opis rozwiązań


Podsumowanie rozwiązań od Autodesk

Wdrożenie oprogramowania Fusion w FUMO przyniosło znaczące korzyści. Optymalizacja procesów generowania ścieżek obróbki i możliwość symulacji pozwoliły na skrócenie czasu produkcji i zwiększenie efektywności. Dzięki elastycznemu modelowi subskrypcji pozwala utrzymać płynność finansową, a rozwijane na bieżąco funkcje oprogramowania wprowadzają firme FUMO na ścieżkę Przemysłu 4.0.

Fumo - opis rozwiązańAutor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska