Menu

AutoCAD WS

AutoCAD WS

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , , , ,

AutoCAD WS – bezpłatna usługa internetowa firmy Autodesk dedykowana pod projekty DWG.

AutoCAD WS to udostępniona bezpłatnie przez firmę Autodesk usługa internetowa, za pomocą której możliwe jest m.in. przeglądanie i edytowanie projektów zapisanych w formacie DWG.


Oprogramowanie uruchomione może być na komputerze połączonym z Internetem, który posiada zainstalowaną jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych – Internet Explorer, Firefox, Chrome lub Safari. Poza podstawową funkcjonalnością pozwalającą na otwieranie i prostą edycję istniejących projektów oferuje zestaw narzędzi usprawniających modyfikowanie rysunków technicznych. Wśród nich znaleźć można funkcje do rysowania prostych, krzywych, kształtów, nakładania tekstu, strzałek itp. AutoCAD WS wyposażony został dodatkowo w opcje skalowania, obracania poszczególnych elementów, a także kilka trybów wyświetlania.


AutoCAD w wersji webowej dysponuje także funkcjonalnością, której próżno szukać w standardowym oprogramowaniu tego typu. Fakt, iż usługa działa w tzw. „chmurze” wiąże się z tym, że użytkownik może łatwo udostępniać online swoje projekty. Dodatkowo możliwy jest podział projektu na mniejsze elementy, nad którym jednocześnie pracować może wiele osób. Do korzystania z usługi wymagane jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika.