Menu

AutoCAD w praktyce – podstawy projektów 2D

AutoCAD w praktyce


Czy wiesz, że prawie 90% biur projektowych pracuje właśnie w programie AutoCAD?

I to niezależnie od branży! Pewnie już to wiesz, dlatego szukasz pomocy i odpowiedzi na pytanie „Jak zacząć rysować w programie AutoCAD


Jak rozpocząć pracę w AutoCAD?

Wiemy, że czarny ekran jest dość demotywujący, a komendy rysunkowe mogą być nieintuicyjne. Dlatego najlepiej zacząć małymi krokami i od podstaw. Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy serię materiałów, które ułatwią Ci start w pracy. Dzięki tutorialom wideo przygotowanym przez doświadczonego specjalistę, dowiesz się jak wykonać najczęściej wykorzystywane operacje w rysunku technicznym 2D w programie AutoCAD. I to całkowicie za darmo!

 

Jak szybko zakreskować obszar w AutoCAD? Jak skalować pliki rastrowe w AutoCAD?Spodobały Ci się zapowiedzi tutoriali? Jeśli są tym, czego szukasz to nie zwlekaj. Wypełnij formularz poniżej i zyskaj darmowy dostęp do całego filmiku ze wskazówką:

Darmowe tutoriale AutoCAD


Od czego zacząć naukę w AutoCAD?

Na pewno od poznania ważniejszych komend i tricków, które przyspieszą i usprawnią pracę w programie. Jakie są najważniejsze? To na przykład:

Jak ustawić autozapis w AutoCAD? Co powoduje kliknięcie prawym przyciskiem myszy w AutoCAD?
Ustaw czas autozapisu na 5 minut (albo nawet mniej — 2 lub 3 minuty) i pamiętaj o częstym ręcznym zapisywaniu poleceniem QSAVE (SZAPISZ) lub skrótem Ctrl+S. Pliki automatycznego zapisu i pliki kopii zapasowej tworzone są automatycznie przez funkcję Autozapis. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy powoduje wyświetlenie podręcznego menu kontekstowego — najważniejszego narzędzia zwiększającego produktywność. W związku z tym, że jest to menu kontekstowe, dostępne w nim polecenia dotyczą klikniętego elementu.
Jak ustawić styl wydruku w AutoCAD? Jak izolować obiekty w AutoCAD?
Aby zobaczyć w programie AutoCAD wygląd swojego rysunku po wydrukowaniu, w oknie dialogowym Page Setup (Ustawienia strony) wybierz polecenie Display Plot Styles (Wyświetl style wydruku). Wyizoluj określoną grupę obiektów, aby ułatwić sobie edytowanie, gdy rysunek jest skomplikowany lub zawiera wiele obiektów. Narzędzie Isolate Objects (Izoluj obiekty) i odpowiadające mu polecenie ISOLATEOBJECTS tymczasowo ukrywa wszystkie niezaznaczone obiekty na rysunku.
Jak importować plik .pdf do AutoCAD? Jak korzystać z widoków udostępnionych w AutoCAD?
Używaj funkcji importu z pliku PDF, aby importować geometrię, wypełnienia, obrazy rastrowe i tekst TrueType z pliku PDF do bieżącego rysunku. Użyj polecenia PDFIMPORT, aby importować geometrię ze strony pliku PDF do bieżącego rysunku w postaci obiektów programu AutoCAD. Narzędzie importu plików PDF jest też dostępne na karcie wstążki Insert (Wstaw) — kliknij panel Import (Importuj) i wybierz opcję PDF Import (Importuj PDF). Po wybraniu pliku PDF odpowiednio dostosuj parametry importowania w oknie dialogowym Import PDF (Importowanie PDF). Używaj funkcji widoków udostępnianych, aby w prosty sposób udostępniać swoje projekty współpracownikom z firmy i partnerom zewnętrznym bez konieczności wysyłania oryginalnych plików DWG. Zamiast wysyłać plik PDF, wystarczy udostępnić link umożliwiający wyświetlanie i komentowanie projektu w dowolnej przeglądarce internetowej. Funkcja Shared Views (Widoki udostępnione) jest dostępna w programie AutoCAD w sekcji Publish (Publikuj) menu Application (Aplikacja).

 


Nadal głodny wiedzy? Pobierz ebook z pozostałymi wskazówkami do szybszej pracy w programie AutoCAD:

eBook AutoCAD - porady


AutoCAD w praktyce - podstawy projektów 2D, 5.0 out of 5 based on 1 rating